Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP
 • Z życia przedszkola...

  Wydarzenia 2022/2023

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w aktualnościach :)

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

  Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

Aktualności

MARZEC
 
Teatrzyk "Wiosenna Pobudka"
 

Dnia 9 marca dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych odbył się spektakl teatru Kanon, pt. „Wiosenna pobudka”.  Podczas występu dzieci w bardzo ciekawy sposób usłyszały o zmianach zachodzących w przyrodzie podczas wiosny.

Dzięki sympatycznemu bocianowi, rudej wiewióreczce, rozgadanej sójce i zaspanemu, ale miłemu misiowi, wszystkie przedszkolaki zrozumiały i z pewnością zapamiętały, jak ważne jest wiosenne porządkowanie własnego pokoju, mieszkania, sali w przedszkolu i okolicy poza budynkami.

Dzieci świetnie się bawiły i z ogromną radością oglądały przedstawienie. Czekamy na kolejne spotkanie.

 

 

 

LUTY
 

16 luty Tłusty Czwartek "Pączki i faworki u babci Honorki"

 

"Dzień jak co dzień – cóż za bzdura! Dziś w przedszkolu pączków góra.

 Małe pączki, duże pączki, dziś po nie sięgają rączki. I kalorii nikt nie liczy…

Cóż za święto, czy ktoś wie?

Tłusty czwartek ! Cieszmy się! "

 

 

 

Nasze czwartkowe spotkanie zainaugurowała  pani Asia, która  przybliżyła dzieciom informacje  o tradycjach i zwyczajach związanych z karnawałem i tłustym czwartkiem. 

 Tłusty Czwartek  stał się okazją do  obejrzenia przedstawienia w wykonaniu niezwykłych aktorów.  Tym razem na scenie wystąpiły nauczycielki przedszkola, które zaprezentowały inscenizację tekstu Marii Kownackiej "Pączki i faworki u babci Honorki". Niezwykłym przeżyciem dla dzieci było ujrzeć „swoją Panią” wcielającą się w jedną z postaci.

Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i nie zabrakło również  słodkiego poczęstunku oczywiście w postaci pysznych pączków :)

 

 

 

 

 
Bal Karnawałowy 2023

 

"W karnawale, w karnawale

Dookoła wielkie bale,

Gdy orkiestra pięknie gra,

Dobry humor każdy ma!....”

 

I tak właśnie było w dniu dzisiejszym,tj.14 lutego.

 

Kolorowe stroje, wystrój sali i skoczna muzyka sprzyjały zabawie, wszystkie dzieci z dumą prezentowały swoje stroje, z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez wodzireja. Na twarzach wszystkich naszych przedszkolaków malował się uśmiech, który nie znikał z twarzy.

Karnawał w końcu to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia, co dziś było widać na twarzach przedszkolaków.

Pozostają  wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego balu karnawałowego za rok….

 

 

 

 

 
STYCZEŃ
 
Przegląd Grup Kolędniczych w Zielonkach 
 
W niedzielę, 29. stycznia, na zakończenie czasu kolędowania kilkoro dzieci z grupy IV i VII miało okazję uczestniczyć w Przeglądzie Grup Kolędniczych w CKPiR w Zielonkach. Przedszkolaki zaśpiewały poznawane w przedszkolu kolędy i pastorałki najpiękniej, jak umiały, przy akompaniamencie gitary i instrumentów perkusyjnych. Dzieciom towarzyszyły wychowawczynie grup oraz zgromadzeni rodzice i rodzeństwo. Było to naprawdę niezapomniane wydarzenie, ale i spore wyzwanie - wystąpić "na wielkiej scenie" poza naszym przedszkolem, przed dużą, niewidzianą wcześniej widownią oraz w towarzystwie innych grup kolędniczych z terenu gminy Zielonki i spoza niej.
Nasze przedszkolaki spisały się na medal! Jesteśmy z nich bardzo dumni.
 
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zaangażowanym. 
 
Autorem fotografii jest pan Ryszard Cabała.
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Teatrzyk "Przygody Franka Bałwanka"

 

Dnia 18 stycznia na terenie przedszkola odbył się spektakl w wykonaniu Agencji Artystycznej KANON  pt. „Przygody Franka Bałwanka”, w którym wzięły udział dzieci ze wszystkich grup wiekowych. W przedstawieniu pojawiło się wiele wątków humorystycznych, które rozbawiły całą publiczność. 

W teatrzyku ukrywał się przekaz dotyczący pomocy innym oraz pozytywnych relacji w kontaktach z innymi.

Bohaterowie w piękny sposób przedstawili dzieciom jak ważne jest dobre wychowanie i słów magicznych na co dzień używanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty plastyczne

Decoupage to niecodzienna technika zdobienia przy pomocy serwetek, papieru oraz specjalnie do tego celu stworzonych preparatów.

4 i 5 stycznia odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których przedszkolaki miały możliwość  przygotować dla swoich Babć i Dziadków niepowtarzalny prezent.

Dzieci wykazały się dużym zainteresowaniem oraz kreatywnością zdobiąc serduszka i domki motywami wycinanymi z serwetek, uczyły się przy tym cierpliwości, gdyż praca wymagała dokładności i staranności, za to efekt jest naprawdę zachwycający.

 

.

 

GRUDZIEŃ

"Dary na wigilijny stół".

Bezinteresowna pomoc jest najcenniejsza, dawanie komuś radości to satysfakcja dla pomagającego i piękna lekcja życia.

Kształtując w dzieciach empatię i umiejętność dzielenia się oraz wrażliwości na potrzeby innych zorganizowaliśmy akcję "Dary na wigilijny stół".

Zebrane produkty przekazaliśmy do Domu Dziecka w Przybysławicach.

Z serca dziękujemy wszystkim za czynny  i hojny udziału w akcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Pomoc dzieciaków dla bezdomnych zwierzaków"

Wzorem lat ubiegłych, nasze przedszkole wzięło udział w akcji zbiórki darów dla zwierząt przebywających w schronisku ,"Psie Pole" w Racławicach oraz "Koci Patrol" w Węgrzcach.

Dziękujemy wszystkim którzy dołączyli do naszej inicjatywy.

 

 

 

 

 

"Hej kolęda, kolęda" - wspólne kolędowanie

 

"Jest taka noc, na którą człowiek czeka  i za którą tęskni.

Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,

gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole,

Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść...

Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia...

To noc wyjątkowa... Jedyna... Niepowtarzalna...

Noc Bożego Narodzenia…"

 

 

Wigilia – najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. W domach uroczyście, dziwnie urokliwie, ale nie tylko w domach. W naszym przedszkolu również. 

I już tradycyjnie w tym dniu  przedszkolaki  wspólnie kolędowali, dzieląc się opłatkiem każda z grup ten szczególny dzień świętowała w swojej sali a rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.

 Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

.

 

 

Zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła

Świąt Bożego Narodzenia.

Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy.

Życzymy wszelkiej pomyślności w nowym roku

oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym.

 

Dyrektor Katarzyna Włodarczyk

Rada Pedagogiczna oraz Pracownicy

Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach

 

 

 

 

Jasełka i kolędowanie w Szkole Podstawowej w Bibicach

 

W ramach współpracy naszego  Przedszkola ze Szkołą Podstawową im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach, 21 grudnia przedszkolaki ze starszych grup udały się do szkolnej auli na Jasełka.

 Naszych wychowanków oraz aktorów  przywitała pani Dyrektor Szkoły oraz wychowawcy klas, życząc jednocześnie niezapomnianych wrażeń.

 Mali aktorzy z klas drugich zaprezentowali dzieciom historię narodzin Jezusa, wspólnie z klasami trzecimi kolędowaliśmy nucąc piękne pastorałki i kolędy. Przedszkolaki w świątecznej atmosferze wspólnie kolędując, miło spędzili czas w szkole, za który bardzo serdecznie dziękujemy.

Jeszcze długo po zakończeniu spektaklu słychać było rozmowy Przedszkolaków na temat występów starszych kolegów.

 

 

 

 

 

 

Niezwykły gość - św. Mikołaj

 

"6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie"

 

 

W dniu 6 grudnia odbyła się długo oczekiwana wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu. Od samego rana słychać było piosenki, śmiechy i doskonałe humory dzieci i dorosłych. W końcu nadszedł ten oczekiwany czas i w asyście dzwoneczków dotarł do nas Mikołaj.

Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków, serdecznie przywitał się z dziećmi, następnie wszystkie grupy zaprezentowały swój repertuar piosenek dla gościa oraz wręczyły przygotowane rysunki.

Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent, wszystkie przedszkolaki zapewniały, że będą zachowywać się grzecznie w domu i w przedszkolu, by móc znów w następnym roku spotkać się z Mikołajem. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

Spotkanie z Mikołajem minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości.

 

 

LISTOPAD

Teatr Lalek BAJKA "Magiczne słowo"

28 listopada przedszkolaki z wszystkich grup miały przyjemność oglądać niezwykły spektakl - "Magiczne słowo".

Treść przedstawienia uzmysłowiła dzieciom jak ważny  w życiu jest szacunek do drugiego człowieka oraz używanie słów: Proszę, Dziękuję i Przepraszam.

Dzieci były bardzo zainteresowane losami kapryśnej Lenki, która nie słuchała swojej mamy. Wszystkie przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem śledziły losy bohaterów.

Z entuzjazmem czekamy na kolejne przedstawienia!

 

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 

 

Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw. 

W związku z tym w dniu 21.11.2022r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola brały udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. 

W tym roku celebracji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka towarzyszył szczególny przekaz, zwracający uwagę na kwestie różnorodności i tolerancji. Kwestie te są niezwykle aktualne w Polsce, gdzie obywatele oraz społeczności szkolne i przedszkolne ciepło przyjęły i okazały wsparcie uchodźcom uciekającym w tym roku przed wojną w Ukrainie.  

Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko, jest to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, zwłaszcza tymi, których prawa nie są właściwie przestrzegane. We wszystkich grupach  zostały  przeprowadzone  zajęcia o prawach dziecka z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych oraz  odbyły się rozmowy na temat praw dzieciNastępnie grupy starsze zebrały się w sali gimnastycznej, gdzie obejrzały bajkę pt. „Wszyscy mamy prawa”, wyjaśniliśmy co oznacza pojęcie prawa dziecka oraz odbył się quiz "Sprawdź, co wiesz o prawach dziecka”, na zakończenie spotkania maszerowaliśmy dumnie z tematyczną  piosenką na ustach, to był dla nas bardzo ważny dzień. Zapraszamy do galerii

 

 

 

 

 

Narodowe Święto Niepodległości

W naszym przedszkolu 10 listopada  obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Z tej okazji wszystkie grupy wiekowe zebrały się na sali gimnastycznej, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Podczas spotkania, dzieci wspólnie wyrecytowały ,,Katechizm polskiego dziecka" i z dumą w galowych strojach prezentowały flagi oraz przypięte biało – czerwone kotyliony. O godzinie 11.11 dumnie odśpiewaliśmy  hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski. 

Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota. Zapraszamy do fotorelacji

 

 

 

 

Mobilne Planetarium Orbitek

8 listopada wszystkie przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowych warsztatach Mobilnego Planetarium Orbitek. Była to niepowtarzalna okazja, aby przeżyć niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki kosmosu.

Zajęcia rozpoczęły się od zabawy nietypowymi piłkami - planetami, dzięki takiemu wprowadzeniu dzieci przypomniały sobie nazwy planet i zrobiły pierwszy krok w stronę podróży kosmicznej. Największe wrażenie zrobił namiot, do którego mieściły się aż dwie grupy przedszkolne, kopuła rozstawiona na środku sali gimnastycznej była niecodziennym widokiem.

Wewnątrz kopuły, na samym środku znajdował się wysokiej klasy cyfrowy projektor 4K posiadający specjalistyczny zestaw optyczny, który pozwala na wyświetlanie obrazu w każdą stronę, i dzięki temu wyświetlany obraz znajdował się na całej kopule dookoła głowy, co spowodowało, że mieliśmy wrażenie, że jesteśmy w centrum sytuacji.
W naszym przedszkolu uczymy się i zarazem świetnie bawimy odkrywając tajemnice kosmosu.

Dziękujemy za tą niesamowitą, kosmiczną przygodę! Jak minęło spotkanie możemy pooglądać w galerii.

 

 

 

 

PAŹDZIERNIK

Tydzień Kultury Ludowej

W dniach 10-14 października Przedszkole Samorządowe w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach obchodziło Tydzień Kultury Ludowej.

Był to dobry czas na kultywowanie rodzimych tradycji, dzieci miały okazję obejrzeć zawadiacki strój krakowski ze wspaniałym pawim piórkiem przy czerwonej rogatywce oraz  strój damski z pięknie połyskującym gorsetem i kwiecistą spódnicą. Poznały Legendy Krakowskie- piękne baśnie i opowiadania, które stanowią część bogatego dziedzictwa kulturowego Małopolski. Miały okazję zatańczyć najpopularniejszy taniec rodem z grodu Kraka krakowiaka, który stanowi  ikonę polskiego tańca ludowego. Każda grupa stworzyła prace związane z kulturą ludową: wianuszki, gorsety, krakuski, kukiełki krakowskie i wiele innych, które ozdabiają nasze przedszkolne tablice. Starszaki odwiedziły Izbę Regionalną w Zielonkach gdzie mogły zobaczyć stroje regionalne, zabytkowe sprzęty i przedmioty codziennego użytku jak również mogły się wykazać pod względem plastycznym tworząc piękne wianki i inne elementy stroju krakowskiego. W czwartek 13.10.2022r. uhonorowaniem całego Tygodnia Kultury Ludowej był „Dzień stroju krakowskiego”, w którym zarówno dzieci jak i grono pedagogiczne dumnie prezentowało się w strojach  ludowych. Tydzień Kultury Ludowej był dobrą okazją, by zaszczepić w młodym pokoleniu miłość do ojczyzny i tradycji, która jest cenną spuścizną pozostawioną przez naszych przodków. Więcej zdjęć w galerii.

 

tydzien_kultury_ludowej.jpgwieniec.jpg

 

 

WRZESIEŃ

 

Warsztaty ekologiczne
 
W poniedziałek, 19 września wszystkie grupy miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach ekologicznych w ramach projektu "Jestem EKO, segreguję wszystko!".
Projekt jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki we współpracy ze Stowarzyszeniem Korona Północnego Krakowa, Kołem Naukowym BOZON, Kołem Naukowym Zarządzanie oraz Pracownią Demonstracji Fizycznych AGH.
Przedszkolaki miały okazję poszerzyć swoją wiedzę o segregowaniu odpadów poprzez obserwację ciekawych eksperymentów zaprezentowanych przez prowadzących warsztaty.
Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkę w postaci tematycznych puzzli - sprawiło nam dzieciom dużo radości. 
Więcej zdjęć w galerii.
 
 
 
 
 

Piknik przedszkolny

7 września na terenie  przedszkola odbył się piknik.

Była to okazja do wspólnego oraz aktywnego spędzania czasu rodziców wraz z dziećmi. Panie przygotowały dla dzieci wiele różnorodnych atrakcji, które cieszyły się bardzo dużym powodzeniem.

Dodatkowo imprezę uświetnił wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrzcach, który mogliśmy obejrzeć i w nim zasiąść, a przygotowane przez rodziców przepyszne wypieki zniknęły w mgnieniu oka.

Piknik był kolejną doskonałą okazją do zintegrowania całej społeczności przedszkolnej, a uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków oraz ich rodziców świadczą, że był udany.

Fotorelacja z pikniku dostępna jest w galerii.

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

„Świat przedszkola jest radosny
Od jesieni aż do wiosny
Z radością dziś obwieszczamy,
Że rok szkolny zaczynamy!”

Witamy po wakacyjnej przerwie wszystkie dzieci i rodziców!

Szczególnie gorąco witamy nowych wychowanków, którzy po raz pierwszy przestąpią progi naszego przedszkola.

Życzymy najmłodszym wspaniałej zabawy i miłego pobytu w przedszkolu, samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości w zdobywaniu wiedzy.

 • Deklaracja dostępności

  Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

 • Informacja RODO/ Regulaminy/ Procedury

  1. Klauzula informacyjna dla rodziców

  2. Statut i regulaminy przedszkola

  3. Informacja dotycząca cyberbezpieczeństwa

 • Szybki kontakt

  tel/fax: 12 285-83-50
  e-mail: przedszkole.wegrzce@zielonki.pl 

  Sekretariat:  poniedziałek-piątek  7.00 - 15.00

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl