Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP
 • Z życia przedszkola...

  Wydarzenia 2022/2023

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w aktualnościach :)

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

  Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

Aktualności

 

 

LISTOPAD

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 

 

Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw. 

W związku z tym w dniu 21.11.2022r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola brały udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. 

W tym roku celebracji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka towarzyszył szczególny przekaz, zwracający uwagę na kwestie różnorodności i tolerancji. Kwestie te są niezwykle aktualne w Polsce, gdzie obywatele oraz społeczności szkolne i przedszkolne ciepło przyjęły i okazały wsparcie uchodźcom uciekającym w tym roku przed wojną w Ukrainie.  

Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko, jest to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, zwłaszcza tymi, których prawa nie są właściwie przestrzegane. We wszystkich grupach  zostały  przeprowadzone  zajęcia o prawach dziecka z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych oraz  odbyły się rozmowy na temat praw dzieciNastępnie grupy starsze zebrały się w sali gimnastycznej, gdzie obejrzały bajkę pt. „Wszyscy mamy prawa”, wyjaśniliśmy co oznacza pojęcie prawa dziecka oraz odbył się quiz "Sprawdź, co wiesz o prawach dziecka”, na zakończenie spotkania maszerowaliśmy dumnie z tematyczną  piosenką na ustach, to był dla nas bardzo ważny dzień. Zapraszamy do galerii

 

 

 

 

 

 

 

Narodowe Święto Niepodległości

W naszym przedszkolu 10 listopada  obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Z tej okazji wszystkie grupy wiekowe zebrały się na sali gimnastycznej, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Podczas spotkania, dzieci wspólnie wyrecytowały ,,Katechizm polskiego dziecka" i z dumą w galowych strojach prezentowały flagi oraz przypięte biało – czerwone kotyliony. O godzinie 11.11 dumnie odśpiewaliśmy  hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski. 

Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota. Zapraszamy do fotorelacji

 

 

 

 

 

 

 

Mobilne Planetarium Orbitek

8 listopada wszystkie przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowych warsztatach Mobilnego Planetarium Orbitek. Była to niepowtarzalna okazja, aby przeżyć niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki kosmosu.

Zajęcia rozpoczęły się od zabawy nietypowymi piłkami - planetami, dzięki takiemu wprowadzeniu dzieci przypomniały sobie nazwy planet i zrobiły pierwszy krok w stronę podróży kosmicznej. Największe wrażenie zrobił namiot, do którego mieściły się aż dwie grupy przedszkolne, kopuła rozstawiona na środku sali gimnastycznej była niecodziennym widokiem.

Wewnątrz kopuły, na samym środku znajdował się wysokiej klasy cyfrowy projektor 4K posiadający specjalistyczny zestaw optyczny, który pozwala na wyświetlanie obrazu w każdą stronę, i dzięki temu wyświetlany obraz znajdował się na całej kopule dookoła głowy, co spowodowało, że mieliśmy wrażenie, że jesteśmy w centrum sytuacji.
W naszym przedszkolu uczymy się i zarazem świetnie bawimy odkrywając tajemnice kosmosu.

Dziękujemy za tą niesamowitą, kosmiczną przygodę! Jak minęło spotkanie możemy pooglądać w galerii

 

 

 

PAŹDZIERNIK

Tydzień Kultury Ludowej

W dniach 10-14 października Przedszkole Samorządowe w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach obchodziło Tydzień Kultury Ludowej.

Był to dobry czas na kultywowanie rodzimych tradycji, dzieci miały okazję obejrzeć zawadiacki strój krakowski ze wspaniałym pawim piórkiem przy czerwonej rogatywce oraz  strój damski z pięknie połyskującym gorsetem i kwiecistą spódnicą. Poznały Legendy Krakowskie- piękne baśnie i opowiadania, które stanowią część bogatego dziedzictwa kulturowego Małopolski. Miały okazję zatańczyć najpopularniejszy taniec rodem z grodu Kraka krakowiaka, który stanowi  ikonę polskiego tańca ludowego. Każda grupa stworzyła prace związane z kulturą ludową: wianuszki, gorsety, krakuski, kukiełki krakowskie i wiele innych, które ozdabiają nasze przedszkolne tablice. Starszaki odwiedziły Izbę Regionalną w Zielonkach gdzie mogły zobaczyć stroje regionalne, zabytkowe sprzęty i przedmioty codziennego użytku jak również mogły się wykazać pod względem plastycznym tworząc piękne wianki i inne elementy stroju krakowskiego. W czwartek 13.10.2022r. uhonorowaniem całego Tygodnia Kultury Ludowej był „Dzień stroju krakowskiego”, w którym zarówno dzieci jak i grono pedagogiczne dumnie prezentowało się w strojach  ludowych. Tydzień Kultury Ludowej był dobrą okazją, by zaszczepić w młodym pokoleniu miłość do ojczyzny i tradycji, która jest cenną spuścizną pozostawioną przez naszych przodków. Więcej zdjęć w galerii.

 

tydzien_kultury_ludowej.jpgwieniec.jpg

 

 

WRZESIEŃ

 

Warsztaty ekologiczne
 
W poniedziałek, 19 września wszystkie grupy miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach ekologicznych w ramach projektu "Jestem EKO, segreguję wszystko!".
Projekt jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki we współpracy ze Stowarzyszeniem Korona Północnego Krakowa, Kołem Naukowym BOZON, Kołem Naukowym Zarządzanie oraz Pracownią Demonstracji Fizycznych AGH.
Przedszkolaki miały okazję poszerzyć swoją wiedzę o segregowaniu odpadów poprzez obserwację ciekawych eksperymentów zaprezentowanych przez prowadzących warsztaty.
Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkę w postaci tematycznych puzzli - sprawiło nam dzieciom dużo radości. 
Więcej zdjęć w galerii.
 
 
 
 
 

Piknik przedszkolny

7 września na terenie  przedszkola odbył się piknik.

Była to okazja do wspólnego oraz aktywnego spędzania czasu rodziców wraz z dziećmi. Panie przygotowały dla dzieci wiele różnorodnych atrakcji, które cieszyły się bardzo dużym powodzeniem.

Dodatkowo imprezę uświetnił wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrzcach, który mogliśmy obejrzeć i w nim zasiąść, a przygotowane przez rodziców przepyszne wypieki zniknęły w mgnieniu oka.

Piknik był kolejną doskonałą okazją do zintegrowania całej społeczności przedszkolnej, a uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków oraz ich rodziców świadczą, że był udany.

Fotorelacja z pikniku dostępna jest w galerii.

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

„Świat przedszkola jest radosny
Od jesieni aż do wiosny
Z radością dziś obwieszczamy,
Że rok szkolny zaczynamy!”

Witamy po wakacyjnej przerwie wszystkie dzieci i rodziców!

Szczególnie gorąco witamy nowych wychowanków, którzy po raz pierwszy przestąpią progi naszego przedszkola.

Życzymy najmłodszym wspaniałej zabawy i miłego pobytu w przedszkolu, samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości w zdobywaniu wiedzy.

 • Deklaracja dostępności

  Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

 • Informacja RODO/ Regulaminy/ Procedury

  1. Klauzula informacyjna dla rodziców

  2. Statut i regulaminy przedszkola

  3. Informacja dotycząca cyberbezpieczeństwa

 • Szybki kontakt

  tel/fax: 12 285-83-50
  e-mail: przedszkole.wegrzce@zielonki.pl 

  Sekretariat:  poniedziałek-piątek  7.00 - 15.00

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl