Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP
 • Z życia przedszkola...

  Wydarzenia 2023/2024

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w aktualnościach :)

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

  Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

Aktualności

 
 

LUTY 2024

Bal Karnawałowy

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni, jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 7 stycznia 2024 na sali gimnastycznej naszego przedszkola odbył się Bal Karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się wróżki, księżniczki, rycerze, motylki, elfy, policjanci, strażacy, przedszkolaki przebrali się za bohaterów ulubionych postaci bajkowych i filmowych oraz za służby mundurowe, rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Bal poprowadził wodzirej, który zachęcał dzieci  do zabaw i tańca przy skocznej i rytmicznej muzyce. Szkoda, że następny bal dopiero za rok...

 

 

 

 

 

 

Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza "Doktor i jego zwierzęta"

 

1 lutego grupy przedszkolne wybrały się do Multikina, aby obejrzeć spektakl Narodowego Teatru Edukacji pt. "Doktor i jego zwierzęta"Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się wyprawie do Afryki. Bajkowa aranżacja i znakomita gra aktorska przeniosła całą widownię w odległe zakątki świata.

 

received_1429231221267860

 

 

STYCZEŃ 2024

 

 

"Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych"

 

W niedzielne popołudnie 28 stycznia 2024r. w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach przedszkolaki z Grupy VI i VII zaprezentowały swój talent wokalny i artystyczny na „Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych”.

 

Dziewczynki zatańczyły „Taniec aniołów”, następnie dołączyli pastuszkowie, gdzie wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki, które są nieodłącznym towarzyszem okresu bożonarodzeniowego. To była wspaniała okazja do integracji, tworzenia atmosfery wspólnoty i wzmacniania więzi międzyludzkich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DEKLARACJA O KONTYNUACJI WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

 

 

 

Pisemną deklarację do Dyrektora przedszkola o kontynuacji wychowania przedszkolnego przez dzieci uczęszczające do naszego przedszkola należy złożyć  od 26 lutego 2024 r. do 1 marca 2024 r.

 

 

 

 

Program "Działaj lokalnie"- Aktywni z Natury

 

155 lat temu urodził się Stanisław Wyspiański, dramaturg, architekt i malarz, uznawany za czołowego przedstawiciela ruchu Młodej Polski.

 

Grupy IV i V realizując program ,,Działaj lokalnie" uczciły rocznicę urodzin Stanisława Wyspiańskiego i złożyły kwiaty pod popiersiem artysty. Koordynatorką programu "Działaj lokalnie"- Aktywni z Natury jest Pani Anna Leginowicz - Radna Gminy Zielonki, której bardzo dziękujemy za miłą współpracę. 

 

 

 

 

 

https://www.facebook.com/100028190478838/posts/pfbid02aXzZFjT3qvRWecjT7mpbDYAfGKw5pyjKvxGr4uuvNRzQJDGBiqbbWLdTg4YxkTbGl/

 

 

 

GRUDZIEŃ 2023

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT!

 

Niechaj nadchodzące święta będą radosne, zdrowe i miłe,
A nowy rok przyniesie spełnienie najskrytszych marzeń
I realizację wszelkich planów!

 

Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach

Katarzyna Włodarczyk

z Pracownikami

 

 

"Hej kolęda, kolęda" - wspólne kolędowanie

 

Czas Bożonarodzeniowy to okres spotkań, wspominania i wspólnego kolędowania. Tradycją naszego przedszkola jest właśnie wspólne śpiewanie kolęd. Dzieci zaopatrzone w instrumenty muzyczne pomagały Pani Madzi, która akompaniowała nam na gitarze. Było głośno, radośnie i świątecznie a kolędy w tym dniu było słychać w całym przedszkolu.

 

Jasełka

 

Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością oczekują Świąt Bożego Narodzenia. Wprowadzając nas w klimat świąteczny 20 grudnia zerówkowicze przygotowały dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola jasełka, aktorzy stanęli na wysokości zadania i przepięknie opowiedzieli historię narodzin Jezusa wcielając się w swoje role. Publiczność brała czynny udział w śpiewaniu przerywników kolędowych i nagrodziła aktorów gromkimi brawami. Dziękujemy Grupie VI za  świąteczną niespodziankę.

 

 

 

Odwiedziny Świętego Mikołaja 

 

Mikołaj swoją sympatyczną postawą oraz kreatywnością zachwycił dzieci i panie z naszego przedszkola. To była niezapomniana wizyta - Mikołaj wychodził naprzeciw grup przedszkolnych, witając je dźwiękiem dzwonka i zapraszając na spotkanie w sali gimnastycznej.

Dzieci wręczyły rysunki - portrety "Prezent dla Mikołaja", śpiewały piosenki i tańczyły, a Mikołaj tańczył wraz z nimi.

Radości i zabawy nie było końca. W tym roku nawet najmłodsze dzieci z naszego przedszkola przywitały Mikołaja z uśmiechem, patrzyły z zachwytem i ciekawością na postać w czerwonych szatach.

 

 

"Pomoc Przedszkolaków dla bezdomnych zwierzaków"

 

Listopadowa akcja zakończona sukcesem. Kształtując w dzieciach wrażliwość i empatię na potrzeby innych zorganizowaliśmy zbiórkę dla bezdomnych psów i kotów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji !!!

Dzięki Państwa ofiarności udało nam się zebrać pokaźną ilość karmy dla psów i kotów oraz inne rzeczy potrzebne do opieki nad zwierzętami.

 

POMOC OTRZYMALI:

STOWARZYSZENIE "KOCI PATROL" z Węgrzc

SCHRONISKO "PSIE POLE" z Racławic

 

 

 

"Pamiątka z jesiennego spaceru" - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
 
 Z przyjemnością informujemy, że 4 grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Pamiątka z jesiennego spaceru". W konkursie wzięły udział dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami. Do konkursu zostało zgłoszonych aż 38 prac naszych przedszkolaków. 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę.
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czipowanie czworonogów

 

Czipowanie to powszechna metoda znakowania psów i kotów celem ich łatwiejszej identyfikacji.

Każdy właściciel czworonoga, któremu zależy na bezpieczeństwie podopiecznego, powinien rozważyć zaczipowanie go i zarejestrowanie. W tej procedurze warto wesprzeć osoby starsze, które nie korzystają z Internetu, a są właścicielami psów. Zarejestrowany mikroczip może być dla nich jedyną szansą na odzyskanie zaginionego przyjaciela w przypadku jego zaginięcia.

W naszym przedszkolu 1 grudnia późnym popołudniem odbyło się czipowanie i szczepienie psów, współfinansowane przez Gminę Zielonki. Inicjatorką akcji była Radna Gminy Zielonki p. Anna Leginowicz. Zabiegów dokonywały Panie z Przychodni Weterynaryjnej Neovet w Węgrzcach; doktor Agata Kościńska i technik weterynarii Klaudia Kruczek-Raźny. Zostało zaczipowanych 21 piesków. 

 

 

LISTOPAD 2023

 

 

Program "Działaj lokalnie"- Aktywni z Natury

 

Realizując program ,,Aktywni z Natury" dziś tj. 28 listopada przedstawiciele grup IV i V oraz Pani Anna Leginowicz - Radna Gminy Zielonki, umieścili wieniec pod popiersiem Stanisława Wyspiańskiego.

Dzisiaj mija bowiem 116 lat od śmierci Stanisława Wyspiańskiego. Prawie całe życie, poza małymi wyjątkami, związany z Krakowem, tam również umarł i został pochowany w Krypcie Zasłużonych na Skałce.

 

 

Śpiewanie pieśni patriotycznych w Węgrzcach
 
11 listopada w Węgrzcach odbyły się obchody Święta Niepodległości, w których wzięły udział także dzieci z naszego przedszkola.
O godzinie 12.00 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Państwowy oraz zaśpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale słodki poczęstunek oraz gorąca herbata z miodem dodały nam energii do wspólnego śpiewu.
 
 

 

Narodowe Święto Niepodległości

 

https://zielonki.pl/obchody-narodowego-swieta-niepodleglosci-w-gminie-zielonki/

 

"Co to jest niepodległośćTeraz wiem już na pewno,Każde dziecko dziś wołaTo polski dom polska szkoła"

 

11 Listopada 1918 roku – ta data jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla naszych przedszkolaków to pojęcie mimo, że trudne jest już znajome. Przy okazji takich właśnie świąt przybliżamy im bowiem słowa: Ojczyzna, patriotyzm, kultura, flaga, honor.  W przedszkolu dzieci poznają Symbole Narodowe, uczą się hymnu, dowiadują się jak ważna jest pamięć o bohaterach naszej Ojczyzny.

W tym roku 10 listopada przedszkolaki zaprezentowały swój patriotyczny program artystyczny koleżankom i kolegom z młodszych grup oraz wszystkim pracownikom przedszkola.

Dzieci z wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony. O godzinie 11.11 dumnie odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski w ramach akcji „szkoła do hymnu”.

Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

 

 

 

"Aktywna jesień w obiektywie" - rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

 

Dnia 8 listopada odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Wewnątrzprzedszkolnego Rodzinnego Konkursu Fotograficznego "Aktywna jesień w obiektywie". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wśród zgłoszonych zdjęć wyłoniono 6 pierwszych miejsc oraz 4 drugie miejsca, pozostałe zdjęcia zostały wyróżnione. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i ciekawe nagrody rzeczowe. Gratulujemy!  Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu nagród.

Jeszcze raz gratulujemy laureatom i gorąco dziękujemy wszystkim Uczestnikom za zaangażowanie i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

 

 

 

"Kruszynka" Teatr Lalek Pinokio 

 

W piątek 3 listopada nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z największego objazdowego Teatru Lalek Pinokio z Nowego Sącza. Wszyscy z przejęciem oglądali spektakl pt. „Kruszynka”- oparty na fragmentach sztuki Pani Izabeli Degórskiej.  

Spektakl opowiadał o Kruszynce – cyrkowej słonicy, która nie lubiła pomagać innym, była samolubna i myślała tylko o osobie. W końcu słonica odkryła, że prawdziwy sekret przyjaźni polega na wzajemnej pomocy i akceptacji samego siebie i innych.  

W sposób bajkowy spektakl pokazał wartości przyjaźni, zrozumienia, akceptacji i pomocy potrzebującym. Przedszkolaki z zainteresowaniem śledzili losy słoniczki i jej przyjaciół. Na koniec dzieci nagrodziły aktorów wielkimi brawami. Serdecznie dziękujemy aktorom Teatru Lalek Pinokio za odwiedziny.

 

 

 

PAŹDZIERNIK 2023

 

Tydzień Kultury Ludowej w Przedszkolu Samorządowym w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach

 

https://zielonki.pl/tydzien-kultury-ludowej-w.../

 

Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach obchodziły w dniach 16-20.10.2023r. Tydzień Kultury Ludowej. 

Dzieci w tym czasie zapoznały się z naszym regionem, zwyczajami ludowymi, kulturą, legendami oraz znanymi ludowymi piosenkami. Każda grupa wykonała piękne prace plastyczne o tematyce ludowej, które zdobią nasze przedszkole. Z tej okazji został stworzony w przedszkolu regionalny kącik, prezentujący strój krakowski oraz ilustracje zwyczajów z naszego regionu. Dzieci miały okazję obejrzeć zawadiacki strój krakowski ze wspaniałym pawim piórkiem przy czerwonej rogatywce oraz  strój damski z pięknie połyskującym gorsetem i kwiecistą spódnicą. 

Uhonorowaniem całego Tygodnia Kultury Ludowej było środowe spotkanie na sali gimnastycznej 18 października, kiedy to obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Stroju Krakowskiego”, w którym zarówno dzieci jak i grono pedagogiczne dumnie prezentowało się w strojach  ludowych. 

 Było to wielkie wydarzenie dla wszystkich przedszkolaków, starsze grupy zaprezentowały krótki program artystyczny w czasie, którego nie zabrakło przyśpiewek i tańca krakowiaka. Nauczycielki przybliżyły dzieciom dawne zwyczaje ludowe prezentując ilustracje i filmy edukacyjne na temat stroju krakowskiego oraz tańca krakowiaka. 

Tydzień Kultury Ludowej był dobrą okazją, by zaszczepić w młodym pokoleniu miłość do ojczyzny i tradycji, która jest cenną spuścizną pozostawioną przez naszych przodków. 

 

 

 

Uroczystość z okazji 250 rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej

 

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie.

W przed dzień Edukacji Narodowej dzieci ze starszych grup zaprezentowały przepiękny program artystyczny, w którym nie zabrakło wierszy, tańca, życzeń i piosenek. 

W tym wyjątkowym dniu, mimo napiętego harmonogramu, zaszczycili nas swoją obecnością Pani mgr Anna Soblik; Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół w Zielonkach i Pan mgr Bogusław Król Wójt Gminy Zielonki, który wręczył pani Agnieszce i Pani Madzi nagrody w podziękowaniu za znaczące osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Gratulujemy! 

Dziękujemy przybyłym gościom za wspólne spędzenie tego wyjątkowego dnia w życiu każdego nauczyciela i Przedszkolaka. 

Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom - nie tylko naszej placówki, życzymy wszystkiego najlepszego, dużo siły w codziennej pracy, cierpliwości oraz pogody ducha :) Bo przecież to właśnie "Nauczyciel prowadzi za rękę, otwiera umysł i porusza serce".

 

 

 

 

EkoPiknik
 

1 października reprezentanci naszego przedszkola wystąpili w Parku Wiejskim w Zielonkach na EkoPikniku, przedszkolaki z grupy VI i VII zaprezentowali krótki program artystyczny promując postawy proekologiczne.

Solistki Weronika i Aniela zaśpiewały wspólnie z chórem piosenkę „Moja Planeta Ziemia”, następnie wszyscy zaprezentowali wierszyki promujące ekologię, dzieci wspólnie zatańczyły taniec do pięknego utworu zwracając uwagę jak zmiany klimatyczne wpływają na naszą Planetę.

Dzieciom towarzyszyły wychowawczynie grup oraz zgromadzeni rodzice i rodzeństwo. Jesteśmy bardzo dumni, że w tak młodym wieku nasze przedszkolaki dostają wzorce zachowań prozdrowotnych i ekologicznych.

 

 
 
WRZESIEŃ 2023
 

Program "Działaj lokalnie"

 

18 września dzieci z grupy IV i V wraz z rodzicami dołączyli do realizacji projektu „ AKTYWNI Z NATURY” z programu „Działaj Lokalnie”, który koordynuje pani Anna Leginowicz. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za poświęcony czas i wielkie zaangażowanie.

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

Piknik Przedszkolny

 

 https://zielonki.pl/rodzinny-piknik-przedszkolny/

 

W środę 13 września w naszym przedszkolu został zorganizowany piknik rodzinny, pogoda w tym dniu dopisał dzięki czemu była to okazja do wspólnego oraz aktywnego spędzania czasu rodziców wraz z dziećmi. Panie przygotowały dla dzieci wiele różnorodnych atrakcji, które cieszyły się bardzo dużym powodzeniem. Kolorowe baloniki i bańki mydlane, powiewały radośnie na wietrze w takt muzyki. Dodatkowo imprezę uświetnił nowy wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bosutowie, który mogliśmy obejrzeć i w nim zasiąść, a przygotowane przez rodziców przepyszne wypieki zniknęły w mgnieniu oka.

Tegoroczny piknik rodzinny był kolejną doskonałą okazją do zintegrowania całej społeczności przedszkolnej, a uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków oraz ich rodziców świadczą, że był udany. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"Wakacyjnej sielanki
minęła już pora.
Radośnie ogłaszam -

WRACAMY DO PRZEDSZKOLA!

Pakujemy do szafy letnie ubrania,
bo jesień powoli już
nas dogania.
Czekają koledzy i koleżanki,
Panie w przedszkolu,
klocki, przytulanki.
Przed nami kolejny
wspaniały rok,

WITAJ PRZEDSZKOLE

tęskniliśmy, że szok!"
 
 

Witamy po wakacyjnej przerwie wszystkie dzieci i rodziców!

Szczególnie gorąco witamy nowych wychowanków, którzy po raz pierwszy przestąpią progi naszego przedszkola.

Życzymy najmłodszym wspaniałej zabawy i miłego pobytu w przedszkolu, samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości w zdobywaniu wiedzy.

 

 

 

 
 

 

 • Deklaracja dostępności

  Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

 • Informacja RODO/ Regulaminy/ Procedury

  1. Klauzula informacyjna dla rodziców

  2. Statut i regulaminy przedszkola

  3. Informacja dotycząca cyberbezpieczeństwa

 • Szybki kontakt

  tel/fax: 12 285-83-50
  e-mail: przedszkole.wegrzce@zielonki.pl 

  Sekretariat:  poniedziałek-piątek  7.00 - 15.00

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl