Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP
 • Z życia przedszkola...

  Wydarzenia 2023/2024

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w aktualnościach :)

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

  Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

Aktualności

CZERWIEC

23.06.2022 r. - Kulturoteka w gr. I

Ostatnie przedwakacyjne spotkanie z panią Renatą z Kulturoteki.  W oparciu o ilustracje i krótkie opisy dzieci poznawały różne emocje i starały się klasyfikować je na dobre i złe. W trakcie tych zajęć wykonały także upominek dla swoich tatusiów w dniu ich święta - wesołego motylka. Pani Renata obiecała kontynuacje spotkań w naszej grupie po wakacjach. 

kulturoteka czerwiec 1 kulturoteka czerwiec 2 kulturoteka czerwiec 3 kulturoteka czerwiec 4

 

22.06.2022 r. - zajęcia biblioteczne w gr.VI

W grupie VI odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia biblioteczne w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki organizowane przez panią Natalię - bibliotekarkę z Biblioteki Publicznej w Węgrzcach. Tym razem odbyły się one na terenie biblioteki. Przedszkolaki zapoznały się z zasadami jakie obowiązują przy zapisie i wypożyczaniu książek. Pani Natalka zachęciła dzieci, które jeszcze nie są zapisane do biblioteki, aby uczyniły to w okresie wakacyjnym. Następnie przystąpiła do realizacji części literackiej zajęć. Z okazji Dnia Żyrafy zapoznała dzieci z utworem pt. "Żyrafy nie umieją tańczyć". W części plastycznej przedszkolaki wykonały zawieszki z materiału w kształcie serduszka. Serdecznie Dziękujemy pani Natalce za organizowanie zajęć, które przyczyniły się do wzrostu zainteresowań czytelniczych naszych wychowanków.

biblioteka czerwiec 1 biblioteka czerwiec 2 biblioteka czerwiec 3

bilioteka czerwiec 4 biblioteka czerwiec 5

 

 

15.06.2022 r. - Korowód Bajkowy

Przedszkolaki z najstarszych grup przedszkolnych uczestniczyły w przygotowanym przez Bibliotekę Publiczną w Węgrzcach Korowodzie Bajkowym. Dzieci przebrane w ulubione przez siebie postacie bajkowe przemaszerowały po okolicy Węgrzc. Dopisywała piękna, słoneczna pogoda i oczywiście wspaniały humor naszych uczestników. 

korowod bajkowy1 korowod bajkowy2 korowood bajkowy3

 

Najważniejsze wydarzenia w grupie II

W naszej grupie w ostatnim czasie bardzo dużo się działo. Na początku miesiąca obchodziliśmy Dzień Dziecka, kilka dni później odwiedziła nas w przedszkolu Pani Natalia z Publicznej Biblioteki z Węgrzc, która przygotowała nam piękne zajęcia. Jednak najfajniejsza okazała się ostatnia atrakcja - wycieczka do Parku Edukacji Globalnej - Wioski Świata, gdzie dzieci mogły zobaczyć niemal cały świat - arktyczne igloo, indiańskie tipi czy papuaski dom na palach. Wszystkie te miejsca są nam strasznie odległe, jednak bardzo fascynujące dla dzieci. Szczególnie zainteresowały ich zabawki wykonane ręcznie przez afrykańskie dzieci. 

 grupa II 2  grupa II 1         grupa II 3

grupa II 4 grupa II 6

 

8.06.2022 r .-  Warsztaty " Wesoły Odkrywca" 

W naszym przedszkolu odbyły się kolejne i zarazem ostatnie w  tym roku szkolnym warsztaty  naukowe z cyklu "Wesoły Odkrywca". Tematyka zajęć dotyczyła wodociągów i oczyszczania wody. Dzieci zapoznały się z właściwościami wody i miały możliwość oglądania jej pod mikroskopem. Wykonywały szereg ciekawych i pouczających eksperymentów m. in zbudowały filtr do wody. Serdecznie dziękujemy Pani Jadzi za przygotowanie tak interesujących i pogłębiających naszą wiedzę zajęć. 

wodociagi 1 wodociagi 2 wodociagi 3

 

3.06.2022 r. - Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej " Ranczo Artemidy"

Z okazji Dnia Dziecka grupy V,VI oraz VII wybrały się do Zagrody Edukacyjnej "Ranczo Artemidy". Jest to wspaniałe miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie: piękną przyrodę Jury Krakowsko- Częstochowskiej, wspaniałe konie, żywe lekcje przyrody, geografii, historii i rolnictwa, ale przede wszystkim  cudowną atmosferę i świetną zabawę. Nasze przedszkolaki uczestniczyły w programie edukacyjnym " Żywe lekcje gospodarskiej tradycji" podczas, której zapoznały się z historią rolnictwa. Dowiedziały się m.in. jak w dawnych czasach wyrabiano mąkę, jak mielono zboże. Zwiedziły mini ZOO, karmiły zwierzęta oraz miały możliwość dojenia krówki ( sztucznej). Ciekawą i bardzo atrakcyjną niespodzianką była przejażdżka konna. Na zakończenie wszyscy usiedli przy wspólnym ognisku i zajadali smaczną kiełbaskę. Uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola. 

ranczo 1 ranczo 2 ranczo 3

ranczo 4

 

MAJ

 

 

31.05.2022r. - Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

We wtorek, 31 maja rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu obchody Dnia Dziecka. Dziękujemy Radzie Rodziców za zasponsorowanie lodowej budki, która wszystkim przedszkolakom sprawiła wiele radości. To były niezapomniane chwile, które spędziliśmy na specjalnie przygotowanym i pięknie udekorowanym placu przedszkolnym - było jak w prawdziwej lodziarni! Na cześć wszystkich dzieci: hip hip, hurrra!

1dziendziecka2022.jpg2dziendziecka2022.jpg3dziendziecka2022.jpg

 

27.05.2022 r. - zajęcia biblioteczne w grupie VI

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odwiedziła nas zaprzyjaźniona z przedszkolem bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Węgrzcach -pani Natalia. Zapoznała ona dzieci z bestsellerowym opowiadaniem pt. "Najpiękniejszy ogródek Borsuka". Jest to ciepła, podtrzymująca na duchu, ale przede wszystkim pouczająca książka. Uczy dzieci cierpliwości i wytrwałości. Jeśli nawet los przynosi nam przykre niespodzianki, to po burzy nadejdą znowu dobre i piękne dni. Przepiękne, barwne ilustracje przedstawiające cztery pory roku są dodatkowym atutem książki. W części plastycznej dzieci wykonały tulipana z materiału. Dziękujemy serdecznie za wspaniale przygotowane zajęcia:)

biblioteka gr. 6.1 biblioteka gr.6.3 biblioteka gr.6.2

 

 

19.05.2022 r. - "Małe ogrodniczki i mali ogrodnicy" - warsztaty przyrodnicze w gr. I

Dzieci z grupy I wzięły udział w warsztatach przyrodniczych tworząc wiosenne kompozycje z kwiatów  i tworzywa przyrodniczego. Wykonane prace przedszkolaki wręczyli swoim Mamom w Dniu Matki 26 maja.

las gr 1.1 las gr 1.2 las gr 1.3

 

 

19.05.2022 r. Warsztaty "Las w słoiku" - gr. IV

las 1 gr4 las2 gr4 las 3 gr4

 

 

 

18.05.2022 r. - Międzyprzedszkolny konkurs recytatorski "Wieroszklepki"

18 maja, w Przedszkolu Samorządowym w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach odbył się międzyprzedszkolny konkurs recytatorski "Wieroszklepki". W konkursie wzięło udział 31 dzieci z 8 przedszkoli. Występy odbyły się częściowo na żywo i częściowo on-line. Jury w składzie: Renata Zięba- Synowiec - bibliotekarka z Kulturoteki w Bibicach, Natalia Janisz- bibliotekarka z Publicznej Biblioteki w Węgrzach, Monika Kolarska- logopeda wyłoniło zwycięzców konkursu. Jury miało bardzo trudne zadanie, poziom dzieci przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania przedszkolaków do konkursu oraz samym przedszkolakom, które wspaniale się zaprezentowały. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

 

I MIEJSCE: Barbara Sędzielewska (Niepubliczne Przedszkole Językowo- Poznawcze MaliWielcy w Brzozówce)

II MIEJSCE: Weronika Okrajni (Przedszkole Samorządowe w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach)

III MIEJSCE: Julia Windys (Przedszkole Zielone Nutki w Trojanowicach)

 

Wyróżnienia:

Jan Kaźmierski (Przedszkole Publiczne w Przybysławicach)

Pola Skotniczny (Przedszkole Samorzadowe w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach)

Henryk Dąbrowski (Samorządowe Przedszkole w Zielonkach)

 

Gratulujemy! 

Panie Magdalena Wójcik i Justyna Adamek

wierszoklepki2.jpg  wierszoklepki1.jpg  wierszoklepki3.jpg

 

Wydarzenia w grupie III

Grupa III wybrała się na wycieczkę do kina oraz brała udział w zajęciach  pt. Kulturoteka. 

kulturoteka 1 kulturoteka 2

Kulturoteka 3 kulturoteka 4

 

Wizyta w Kulturotece w Bibicach - grupa V

Z okazji Tygodnia Bibliotek grupa V odwiedziła Kulturotekę w Bibicach. Dzieci zwiedziły bibliotekę oraz zobaczyły na czym polega praca bibliotekarza. Wysłuchały bajki oraz wykonały piękne ilustracje do swoich ulubionych książek.

kulturoteka_(1).jpg kulturoteka_(2).jpg kulturoteka_(3).jpg

Projekt Edukacyjny "Europa i Ja " - grupa IV

Od października do maja grupa IV wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie edukacyjnym "Europa I Ja" , w którym poznawała Wielką Brytanię. 

Anglia 1 Anglia 2

Anglia 3 Anglia 4

Anglia 5

 

Dzień Strażaka w gr. I

W maju obchodzony jest Dzień Strażaka i dlatego w grupie I pojawił się miły gość. Tata bliźniaczek z grupy jest strażakiem PSP i chętnie przyjął zaproszenie, aby opowiedzieć dzieciom o ważnym i potrzebnym zawodzie Strażaka. Dzieci słuchały z zainteresowaniem informacji na temat pracy strażaka. Miały okazje przymierzyć hełm strażacki i rozwinąć wąż ( który później pomogły zwinąć). Na koniec dzieci wręczyły pamiątkowa laurkę .DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM STRAŻAKOM ZA ICH PRACĘ!!! 

STRAZAK 1 STRAZAK 2 STRAZAK 3

 

11.05.2022 r. - Warsztaty "Wesoły Odkrywca"

Podczas zajęć nasze przedszkolaki miały okazje brać udział w zabawach badawczych z magnesami. Za pomocą doświadczeń i obserwacji poznały niektóre właściwości magnesu. Dzieci sprawdziły co magnes przyciąga, a czego nie. Dowiedziały się skąd wzięła się nazwa "magnes" oraz odkryły tajemnicę, dlaczego niektóre przedmioty mają właściwości magnetyczne a inne nie. Okazało się, że magnetyzm to takie zjawisko niczym magia. To wielka siła, która działa na naszej planecie. To były bardzo ciekawe zajęcia. 

W.O MAJ 1

 W.O MAJ 2 W.O Maj3 W.O maj4

 

10.05.2022r. - Warsztaty kulinarne

Przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w kolejnych warsztatach kulinarnych , na których tym razem robiły cynamonowe bułeczki drożdżowe. Dzieci samodzielnie ugniatały ciasto, nadziewały bułeczki oraz eksperymentowały z drożdżami. 

warsztaty_kulinarne_(1).jpg warsztaty_kulinarne_(2).jpg warsztaty_kulinarne_(4).jpg

 

9.05.2022 r. - Imieniny Stanisława Wyspiańskiego

Z okazji imienin Stanisława Wyspiańskiego Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zorganizowała uroczysty przemarsz do Obeliska upamiętniającego miejsce, w którym stał dom naszego wielkiego artysty. W przemarszu uczestniczyły nasze przedszkolaki z najstarszych grup - V, VI i VII. Towarzyszyły nam również przedszkolaki z pobliskich Publicznych  Przedszkoli oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bibicach. Chętne dzieci przebrały się w strój krakowski tak bliski sercu Wyspiańskiego. Dzieci złożyły kwiaty pod pomnikiem i wykonały pamiątkowe zdjęcia.

wyspiański 1 wyspianski 2 wyspiański 3

wyspiański 4

 

 

 

KWIECIEŃ

22 i 29.04.2022r. - Warsztaty Ekologiczne

W dniu 22 i 29 kwietnia grupa VII i grupa II uczestniczyły w warsztatach ekologicznych z pieskiem Perki, prowadzonych przez panią Marysię z węgrzeckiego Ekolandu. Przedszkolaki poznały zasady idei zero waste (po polsku "zero odpadów), określającej styl życia, w którym generuje się jak najmniej śmieci, by zapobiec dewastacji środowiska naturalnego. Zasady te to: ograniczaj, odmawiaj, kompostuj, wykorzystuj ponownie, segreguj. W przebieg zajęć były wkomponowane aktywności z suczką Perki, które sprawiły, że prezentowane treści były jeszcze ciekawsze.

ekowarsztaty_2.jpg ekowarsztaty_1.jpg

ekowarsztaty_4.jpg ekowarsztaty_3.jpg

29.04.2022 r. - Zajęcia biblioteczne w grupie VI

Z okazji Światowego Dnia Książki grupę VI odwiedziła pani Natalka- bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Węgrzcach. W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki zapoznała dzieci z utworem "Bajkołapek na dobranoc". Następnie przedszkolaki wykonały zakładkę do książki, którą ozdobiły według własnego pomysłu. 

dzien ksiązki 1 dzien ksiazki 2

 dzien ksiazki 3 dzien ksiązki 4

 

22.04.2022 r. - Dzień Ziemi w gr.II

Przedszkolaki 22 kwietnia 2022r. obchodziły Dzień Ziemi. Miały okazję dowiedzieć się, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci, a także recykling. Dzieci próbowały także ocenić, co czuje  Ziemia gdy jest niszczona przez ludzi. Na koniec wykonały pracę plastyczną również związaną z planetą Ziemią. 

dzien ziemi dzien ziemi 3 dzien ziemi 2

 

 

Akcja Charytatywna "Podaj rękę Ukrainie- Dary na Wielkanocny stół.

"Małe cierpienie jest jak krzemień - możesz go odrzucić jak niepotrzebny kamień lub zrobić z niego narzędzie do krzesania ognia nadziei, cierpliwie oczekując na pierwszą iskrę".

                                                                                                                                                                                                          Antonio Peregrino

 

W dniach 5-8 kwietnia 2022 r. zorganizowano w Przedszkolu akcję na rzecz Uchodźców z Ukrainy, zamieszkałych na terenie: Węgrzc, Bibic, Bosutowa, Bolenia, Dziekanowic. Tym razem dzięki hojności Rodziców naszych Przedszkolaków zebrałyśmy produkty żywnościowe, które zostały przekazane do Starej Kuźni w Węgrzcach, skąd nasi Ukraińscy Goście mogą je sobie zabrać do obecnego domu. Chociaż w ten sposób, cała nasza społeczność przedszkolna chciała umilić Święta Wielkanocne, które nasi Goście będą spędzać w Polsce i sprawić, aby chociaż przez chwilę na ich twarzach pojawił się uśmiech.

Dziękujemy serdecznie Rodzicom i Pracownikom Przedszkola za każdy najmniejszy dar serca.

                                                                                                                                                                            Joanna Pasek

ukaina wielkanoc 1 ukraina wielkanoc2

 

11.04.2022 r. - zajęcia biblioteczne w gr. VI

"Święta, Święta Wielkanocne

Jak Wesoło i radośnie (...).

A w koszyczku, na święcone

Jajka równo ułożone.

Śliczne, pięknie malowane (...).

Jest baranek z chorągiewką 

Żółty kurczaczek ze wstążeczką (...)."

Kto z nas nie pamięta czasu przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Malowanych jajek, zajączków i kurczątek. Pani Natalia - bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Węgrzcach postanowiła umilić  przedszkolakom z grupy VI czas oczekiwania na ten ważny dzień i w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki przygotowała specjalne wielkanocne zajęcia. W części literackiej zapoznała dzieci z opowiadaniem Ireneusza Korpysia pt. "Emilka i Maks na tropie Wielkanocy", następnie zaprosiła dzieci do wykonania wielkanocnego zajączka. Przedszkolaki pomalowały oraz ozdobiły zajączka. Prace zostały zabrane do domu i z pewnością będą wspaniałą ozdobą wielkanocnego stołu. 

biblioteka wielkanoc gr VI 2 biblioteka wielkanoc gr IV 1 

biblioteka wielkanoc gr VI 3 biblioteka wielkanoc gr VI 1

 

Zajęcia biblioteczne w grupie II

Z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odwiedziła nas p. Natalia Bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Węgrzcach, która to przeczytała dzieciom bajkę "Maja wysiaduje jaja" z serii Mądre bajki Agnieszki Antosiewicz oraz przypomniała jakie mamy tradycje wielkanocne. W części praktycznej dzieci miały okazję malować i ozdabiać drewniane kurki. Przedszkolaki bardzo ładnie poradziły sobie z tym dość trudnym zadaniem. Dziękujemy za piękne zajęcia.

wielkanoc grII 1 wielaknoc grII 2 wielaknoc grII3

 

7.04.2022 r. - Wycieczka do kina Kijów

Wszystkie grupy z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Krakowa do Kina Kijów na przedstawienie pt. "Czarodziejski ołówek". Czekaliśmy na ten wyjazd z niecierpliwością ponieważ była to pierwsza nasza wycieczka po dwóch latach trwającej pandemii covid. Spektakl został wyreżyserowany przez Teatr Wrocławski In -Art. Była to niezwykła opowieść o przygodach wesołego chłopca Michasia, który uwielbiał rysować wszystko co go otacza. Ciekawa fabuła to nie jedyny atut tego przedstawienia. Na duży aplauz zasługują piękne kostiumy,nowatorskie formy teatralne, barwna i zaskakująca scenografia oraz świetna gra aktorska. Nasze przedszkolaki były zachwycone. Wróciły zadowolone, uśmiechnięte, co z pewnością dowodzi, że wycieczkę można uznać za udaną. 

kino kijów1 kino kijów2 kino kijów3 kino kijów4

 kino kijów6 kino kijów 5 kino kijów7

 

 

6.04.2022 r. - Warsztaty ceramiczne cd.

W naszym przedszkolu odbyła się kontynuacja warsztatów ceramicznych. Dwa tygodnie wcześniej przedszkolaki wykonały z gliny wielkanocne rzeźby. Obecnie wyschnięte zajączki i pisanki zostały przez dzieci  pięknie pomalowane. Teraz już tylko czekają na zabranie  do domu.

GLINA CD 1 GLINA CD 2 GLINA CD3

 

MARZEC

 

31.03.2022 r. - "Program Biznes kontra smog" - zajęcia ekologiczne w gr. IV

W grupie IV odbyły się zajęcia poprowadzone przez Tatę Mikołaja, pana Marcina oraz Panią Alę. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co to jest smog, skąd wzięła się nazwa "smog", obejrzały doświadczenia pokazujące im powstawanie smogu oraz eksperyment pokazujący jak można sprawdzić czy powietrze jest czyste czy tez nie. Podczas działań praktycznych oceniały co pachnie brzydko a co pachnie ładnie, segregowały śmieci, sprawdzały czy łatwo jest wcisnąć tłoczek w strzykawce, kiedy zamknie się w niej powietrze. Zajęcia były bardzo interesujące i każde dziecko z wielką ochotą w nich czynnie uczestniczyły. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY TACIE  MIKOŁAJA I PANI ALI!

SMOG 1 SMOG 2

SMOG 3

 

30.03.2022 r. - Warsztaty wielkanocne w gr. IV

W grupie IV odbyły się warsztaty wielkanocne poprowadzone przez Panią Joasię mamę Poli. Dzieci zrobiły kurczaka z małej doniczki, elementów wyciętych z pianki a na koniec posiały rzeżuchę, która przy dobrej pielęgnacji wyrośnie na Święta Wielkanocne.Dzieci były zafascynowane sytuacją, w której to nie ich Pani, ale Mama dziecka prowadzi zajęcia. A same działania plastyczne przyniosły dzieciom wiele radości. Z dumą zabierały swoje dzieła do domu. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY MAMIE POLI!

 

WIELKANOC 1 WIELKANOC 2

 

"Oceany w słoiku"- zajęcia z Sensoplastyki w gr.II

Grupa II wykonała "Oceany w słoiku" w ramach innowacji "Odkrywam świat wieloma zmysłami - rozwijanie kompetencji poznawczych dzieci z wykorzystaniem metody Sensoplastyka w przedszkolu" prowadzonej w naszej placówce. 

słoiki 1 słoiki2 słoiki 3

słoki 4

 

 

Zajęcia z Sensoplastyki w gr. II

Grupa II oraz gościnnie część grupy III spędziła razem czas wykonując sensoryczne, pachnące, ciastolinowe ciasteczka z kolorowymi posypkami.

 

sensoplastyka ciastka1 sensoplastyka ciastka2

 sensoplastyka ciastka 3 sensoplastyka ciastka 4

 

 

KONKURS MATEMATYCZNY " SÓWKA MĄDRA GŁÓWKA"

Cele:

 • kształtowanie samodzielnego i logicznego myślenia,
 • prezentacja umiejętności matematycznych nabytych w przedszkolu,
 • dostarczenie dzieciom radości z rozwiązywania zadań,
 • kształtowanie dojrzałości emocjonalnej i umiejętności pokonywania trudności,
 • doskonalenie umiejętności pracy w zespole, zdrowej rywalizacji i właściwego przyjmowania porażki. 
 •  

Organizatorzy: mgr Julita Andryjiszyn, mgr Monika Mikulska - Luty, mgr Ewa Przybyła

 

W dniu 13.03.2022 r. w naszym przedszkolu odbył się wewnętrzny konkurs matematyczny dla dzieci 5 i 6 letnich.  Panie wychowawczynie z grupy III, IV, V, VI oraz VII  wybrały po czworo dzieci z uzdolnieniami matematycznymi do uczestnictwa w konkursie. Konkurs miał charakter drużynowy. Wszystkie dzieci biorące w nim udział wykazały się dużą wiedzą matematyczną, inteligencją i dojrzałością emocjonalną. Przy rozdzielaniu punktów  brano pod uwagę poprawność wykonania zadania oraz szybkość. Po zliczeniu punktów jury ogłosiło następujący werdykt:

MIEJSCE I 

GRUPA VII

Błażej Sz.; Karolina U.; Aleksandra S.; Tymoteusz Z.

MIEJSCE II

GRUPA III

Maria J.; Kasia S.; Apolonia P.; Szymon P.

MIEJSCE III

GRUPA V

Lena N.; Mikołaj B.; Błażej S.; Filip S.

WYRÓŻNIENIE

GRUPA IV

Adam L.; Hania M.; Pola S.; Wojciech A.

WYRÓŻNIENIE

GRUPA VI

Kacper P.; Kimi B.; Gabrysia P.; Kuba G. 

Rozdanie nagród i dyplomów nastąpiło w dniu 25.03. 2022 r.  Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów !!!

matematyka 1 matematyka 2 matematyka 7

 

matematyka 4 matematyka 5 matematy 6

 

POMOC UKRAINIE - PRACOWNICY PRZEDSZKOLA

flaga Ukrainy

W pomoc Uchodźcom z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie na terenie Węgrzc włączyli się również Pracownicy Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach. Zebrane produkty żywnościowe zostały przewiezione do Starej Kuźni w Węgrzcach, a następnie wydane Uchodźcom w sobotę (12 marca). Punkt pomocowy dla Uchodźców przybyłych na teren Węgrzc, Bolenia i Bosutowa ( żywność, produkty sanitarno - higieniczne) jest czynny; we wtorek od 12.00- 13.00 oraz w sobotę od 10.00 - 12.00.

Ukraina pracownicy

23.03.2022 r. - Zajęcia biblioteczne w grupie VI

Z okazji nadejścia wiosny grupę VI odwiedziła p. Natalka bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Węgrzcach. W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki zapoznała przedszkolaków z opowiadaniem pt. "Wiosna w dolinie" z cyklu "Opowiadania Muminków". W oparciu o wysłuchany utwór rozmawiano z  dziećmi o pierwszych oznakach wiosny. W części warsztatowej przedszkolaki wykonały piękny krzak forsycji, do wykonania którego wykorzystano gotowe elementy i własną pomysłowość. Przedszkolaki dziękują za miłe spotkanie !!!     

BIB MARZEC 3 BIB MARZEC 4 BIB MARZEC 1

                             

Konkurs plastyczny "Wiosna w oczach dziecka" - grupa II

W marcu kilkoro dzieci z gr.II brało udział w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Wiosna w oczach dziecka". Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej na podany wyżej temat. dzieci w pomysłowy i kreatywny sposób, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne stworzyły piękne prace, które opatrzone metryczkami zostały wysłane do organizatora konkursu. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu :)

konkurs wiosna 1 konkurs wiosna 2 konkurs wiosna 3

 

 

23.03.2022 r. - Warsztaty ceramiczne z gliny w grupie II

Wszystkie przedszkolaki uwielbiają modelować, rzeźbić, odciskać różnego rodzaju materiały plastyczne, a wszystko po to by usprawniać jak najwięcej motorykę małą. Podobnie było na warsztatach gdzie dzieci z ogromnym zapałem ugniatały kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Sama zabawa gliną była dla dzieci przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła czyli jajka wielkanocne dzieci były zachwycone - co widać na załączonych zdjęciach. 

glina 1 glina 2

glina 3

 

 

21.03.2022 r. - Pierwszy dzień wiosny w grupie II

W dniu 21 marca tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, mieliśmy wiosenne opaski, które dzieci dumnie nosiły na głowach. Przedszkolaki przywitały wiosnę wesołą piosenką, przypomniały sobie jakie zwiastuny świadczą o jej nadejściu. Następnie wspólnie zrobili portret Pani Wiosny z ekologicznych materiałów jak również "ożywili" ją jadącą na rowerze. W taki oto sposób przy głośnych okrzykach " żegnaj zimo, witaj wiosno" przedszkolaki przywitały Pierwszy Dzień Wiosny.

wiosna 1 wiosna 2 

wiosna 1

 

16.03.2022 r. - Warsztaty "Wesoły Odkrywca".

Nasze przedszkolaki uczestniczyły w kolejnych warsztatach naukowych z cyklu "Wesoły Odkrywca", których temat brzmiał "Dlaczego statki pływają?". Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się m.in. co to jest siła wyporu.  Miały możliwość stworzyć własny kompas przy użyciu piłeczki pingpongowej, igły i magnesu. Obserwowały, które przedmioty utrzymują się na powierzchni wody, a które toną. Zapoznały się z urządzeniem wykorzystywanym w łodziach podwodnych, a mianowicie peryskopem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. 

W.O. MARZEC 1 W.O. MARZEC 2 W.O.MARZEC 3

9.03.2022 r. - Warsztaty kulinarne w grupie VII

Przedszkolaki brały w tym tygodniu udział w Warsztatach kulinarnych- przygotowywali samodzielnie "Domowe nachosy", po czym prędko je skonsumowali w połączeniu z pysznym sosem. Zapachy roznosiły się po całym przedszkolu. Przy okazji zajęć kulinarnych przedszkolaki poznały zasady posługiwania się urządzeniami elektrycznymi takimi jak: blender czy piecyk elektryczny.  Połączyliśmy dzięki temu przyjemne z pożytecznym.

nachosy1.jpg nachosy2.jpg nachosy3.jpg

Wydarzenia w grupie III.

Grupa III wraz z Panią  wychowawczynią obchodziły Tłusty Czwartek oraz święto wszystkich  kobiet zarówno tych  małych jak i tych dużych. Oto krótka foto relacja z tych wydarzeń.

marzec gr.III 1 marzec gr.III 2 marzec gr.III 3

marzec gr.III 4 marzec gr.III 5 marzec gr.III 6

 

Dzień Kobiet w grupie I.

8 marca " małe kobietki" z gr.I z okazji święta kobiet otrzymały kwiatki oraz piękne puzzle,  do układania których zabrały się z wielkim zapałem. Na zajęciach układaliśmy na planszy do kodowania kwiat dla wszystkich Pań, które w dniu dzisiejszym obchodzą swoje święto. Każde dziecko z gotowych elementów ułożyło kwiatek dla swojej mamy. 

dzien kobiet gr I 1  dzien kobiet gr I 3  dzien Kobiet gr i 2  dzien kobiet gr I 4

 

Zajęcia biblioteczne w grupie II.

Przedszkolaki z gr.II spotkały się z Panią bibliotekarką z Węgrzc na zajęcia związane z Dniem Kobiet. Pani zapoznała ich z historią Jadzi Pętelki, która mówi czułe słówka i uświadomiła jak ważne w życiu są uczucia. Na koniec wszyscy zrobili śliczne laurki, które zabrali do domu i podarowali najbliższym. 

dzien kobiet gr II 1 dzien kobiet gr II 2 dzien kobiet gr II 3 dzien kobiet gr II 4

 

AKCJA CHARYTATYWNA "PODAJ RĘKĘ UKRAINIE"

flaga Ukrainy

Wojna na Ukrainie wstrząsnęła całym światem. Z niedowierzaniem patrzyliśmy na obrazy w telewizorze przedstawiające walące się budynki, palące się domy, ludzi chroniących się przed bombardowaniami w schronach, metrach i piwnicach. Z dnia na dzień przybywało Uchodźców, którzy uciekali przed wojną do naszego kraju. Szeroką falą rozlała się wszelka pomoc, jaką kierowali Polacy w stronę swoich ukraińskich sąsiadów. Również w Węgrzcach i okolicy pojawili się ukraińscy Uchodźcy, którym pomagała cała nasza społeczność. Przedszkole Samorządowe w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach również włączyło się w tę pomoc poprzez akcję charytatywną "Podaj rękę Ukrainie". Dzięki wielkiej hojności Rodziców naszych Przedszkolaków udało nam się zebrać imponującą ilość środków czystości i higieny osobistej, ale także różnego rodzaju rzeczy potrzebnych na terenie walk (karimaty, koce termiczne, latarki, zapalniczki, opatrunki, lekarstwa itp.)

ZA SERCE, ZA WRAŻLIWOŚĆ, ZA KAŻDY NAJDROBNIEJSZY PRZEJAW POMOCY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

                                                                                                                                                                                  Joanna Pasek

pomoc Ukrainie 1 pomoc Ukrainie 2 pomoc Ukrainie 3 pomoc Ukrainie 5 pomoc Ukrainie 4

 

4.03.2022 r. -  Warsztaty proekologiczne prowadzone metodą dogoterapii - gr. V

Grupa V uczestniczyła w projekcie "Zero Waste" z pieskiem Perką. Podczas warsztatów proekologicznych dzieci mogły się dowiedzieć jak racjonalnie gospodarować odpadami. Sześciolatki obejrzały prezentację, na której poznały zasady Zero Waste - odmawiaj, redukuj, wykorzystuj, segreguj, kompostuj. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Cały czas towarzyszyła im suczka Perka, którą na koniec wszystkie dzieciaki mogły pogłaskać i poczęstować smaczkiem. W nagrodę za udział każdy przedszkolak dostał naklejkę z psiakiem. 

dogoterapia gr V 2 dogoterapia gr V 1 dogoterapia gr V 3

dogoterapia gr V 4 dogoterapia gr V 5 dogoterapia gr V 6

 

1.03.2022 r. - Warsztaty bębniarskie

W naszym przedszkolu odbyły się  inspirujące warsztaty bębniarskie prowadzone przez  "człowieka orkiestrę" - podróżnika, muzyka i multiperkusjonalistę. Podczas zajęć dzieci zostały wprowadzone w świat dźwięków i rytmów. Zapoznały się z nazwami, wyglądem i dźwiękami z bębnów pochodzących z różnych części świata. Każdy uczestnik mógł zostać muzykiem i stworzyć własny rytm wygrany na bębnach. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały swoją własną grzechotkę, którą zabrały do domu. 

 

bębny gr III 1 bębny gr III 2 bębny gr III 3

bębny gr V 1 bębny gr V 2 

bębny gr V 3 bębny gr V 4

 

Udział gr. II w Ogólnopolskim Programie "Uczymy dzieci programować".

Grupa II bierze udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu "Uczymy dzieci programować" - realizując program korzystamy z przedszkolnego ekranu interaktywnego i platformy Genially. 

programowanie gr II 1 programowanie gr II 2 programowanie gr II 3

 

Zajęcia z Sensoplastyki - gr.II

Grupa II realizuje innowację metodyczna pt " Poznaję świat wieloma zmysłami". Przedszkolaki rozwijają swoje kompetencje poznawcze na warsztatach z wykorzystaniem metody Sensoplastyka, prowadzonych przez wychowawczynię mgr Magdalenę Wójcik, trenerkę I stopnia tej metody. W ostatnich tygodniach wykonywaliśmy wspólnie dywan sensoryczny z mas plastycznych oraz różnego rodzaju ziarnistości malowaliśmy mlekiem i olejem oraz badaliśmy właściwości kolorowych i pachnących owocami galaretek.

sensoplastyka marzec 1 sensoplastyka marzec 2 sensoplastyka marzec 3 

sensoplastyka marzec 4

 

LUTY

Konkurs plastyczny - Grupa IV

Grupa IV wzięła udział w Ogólnopolskim "Konkursie dla przedszkozaurów" organizowanym przez Park Rozrywki "Zatorland". Przedszkolaki zaprojektowały swojego dinozaura, a główna wygraną w konkursie ma być wyjazd do "Zatorlandu". Życzymy powodzenia !!!

konkurs plastyczny gr IV 1 konkurs plastyczny gr IV 2

 

25.02.2022 r. - Dzień Dinozaura w gr. II

Wspaniałą okazją  do zainteresowania dzieci i zdobycia wiedzy o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę, był dzień Dinozaura, który wypada 26 lutego. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się jak, gdzie i kiedy żyły dinozaury, jak wyglądały, czym się żywiły oraz dlaczego wyginęły. Poznały dziwne nazwy tych stworów i próbowały je powtórzyć - co wcale nie było proste. Na koniec wspólnie stworzyły szkielet dinozaura. 

dzien dinozaura gr. I 1 dzien dinozaura gr II 2 dzien dinozaura gr II 3 dzien dinozaura gr II 4

 

24.02.2022 r. - Przedstawienie z okazji "Tłustego Czwartku"

Z okazji "Tłustego Czwartku" odbyło się przedstawienie teatralne pt. " Pączki i faworki u babci Honorki". Było to jednak wyjątkowe przedstawienie bo w wykonaniu nauczycielek z naszego przedszkola. Nasze koleżanki wcieliły się w postacie, śpiewały, tańczyły i rytmu nie zgubiły. W ich występie było widać zaangażowanie i włożoną pracę, która wymagała wielu prób i przygotowań. W przedstawieniu zostały zaangażowane pięciolatki z grupy IV oraz dziewczynka (sześciolatek) z grupy V. Mali aktorzy świetnie sobie poradzili ze swoimi rolami a dopełnieniem całej inscenizacji były piękne kostiumy. Wszystkie Panie stanęły na wysokości zadania, aby jak najlepiej wystąpić dla naszych przedszkolaków a oklaski najmłodszej a zarazem najważniejszej widowni nie miały końca. To najlepsza recenzja dla naszych aktorów. Czekamy na kolejne przedstawienie. 

pączki i faworki 1 pączki i faworki 2 pączki i faworki 3

pączki i faworki 4 pączki i faworki 5

 

23.02.2022 r. - Zajęcia biblioteczne w gr. IV

Grupa IV wzięła udział w zajęciach bibliotecznych. Tematem zajęć był "Tłusty czwartek". Z tej okazji czytaliśmy opowiadania z książki "Muminki" oraz wykonaliśmy pączki z życzeniami. 

biblioteka luty gr IV 1 Biblioteka luty Gr IV 2 biblioteka luty gr.IV 3

 

22.02.2022 r. - Spotkanie z Kici Kocią w gr.I

Dzieciaki z grupy I spotkały się z panią Renatą pracującą w Kulturotece w Bibicach. Z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania, w którym Kicia Kocia na co dzień używa miłych słów. Wspólnie z bohaterką opowiadania utrwalały te słowa (proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry). Wykonały również piękne portrety Kici Koci. 

biblioteka Kici koci grI 1 biblioteka kici koci gr II 5 biblioteka kici koci gr I 2 biblioteka Kici Koci Gr I 4  biblioteka kici koci gr II 3 

 

Projekt Edukacyjny  "Z darami natury świat nie jest ponury" - Gr. II

Mimo, iż zima już od nas odchodzi, to wesołe bałwanki jeszcze zdążyły odwiedzić nasze przedszkole. Dzieci z grupy II wykonały kolejne zadanie z projektu edukacyjnego  " Z darami natury świat nie jest ponury". 

Projekt edukacyjny bałwanki grII projekt edukacyjny bałwanki gr II 2 projekt edukacyjny bałwanki gr.II 3

projekt edukacyjny bałwanki GrII 4

 

21.02.2022 r.  - Zajęcia biblioteczne w gr. VI

Przedszkolaki z grupy VI uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych przeprowadzonych przez panią Natalię - bibliotekarkę z Biblioteki Publicznej w Węgrzcach. W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dzieci zapoznały się z utworem literackim Przemysława Wechterowicza  pt. "Wanda szuka miłości". Jest to wzruszająca opowieść o dżdżownicy, która szukała swojej drugiej połowy. Podczas podróży poznała wielu cudownych przyjaciół. Zabawne dialogi oraz ciepłe, przepełnione emocjami ilustracje zapewniły naszym przedszkolakom ucztę dla uszu i oczu. Następnie dzieci wykonały przestrzenną laurkę dla bliskiej sercu osoby.

biblioteka luty gr. VI 1 biblioteka luty gr VI 2 biblioteka luty gr. VI 3 biblioteka luty gr VI 6

biblioteka luty gr. Vi 4  biblioteka luty gr VI 5

 

Ciekawostki z grupy III

Miesiąc luty w grupie III był pełen wrażeń oraz ciekawych i pouczających wydarzeń. W ramach Światowego Dnia Kota przedszkolaki wykonały śliczne, włóczkowe zwierzaki. Na warsztatach z cyklu Wesoły Odkrywca eksperymentowały i poznawały właściwości powietrza. W Dzień Pizzy zamieniły się w małych kucharzy i przygotowywały smaczne przekąski oraz przeprowadzały doświadczenia z suchym lodem. Nasi wychowankowie oczywiście nie zapomnieli o swoich najbliższych  i przygotowali krótki  występ artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka, który został nagrany i wysłany utęsknionym dziadkom. Zima to czas, w którym pomagamy zwierzętom przetrwać ten trudny okres. W związku z tym przedszkolaki z gr. III postanowiły wybrać się do karmnika i dokarmić ptaki.

luty grupa III 2 luty grupa III 1b luty grupa III 3 luty grupa III 4 luty grupa III 5 luty grupa III 6 luty grupa III 7 luty grupa III 8

luty grupa III 9 luty grupa III 10

 

17.02.2022 r. - Dzień Kota w gr. V

Z okazji " Światowego Dnia Kota"  zerówkowiczów z grupy V odwiedziła Pani Renata z Kulturoteki. Dzieci wysłuchały opowieści o różnych gatunkach kotów. Następnie miały za zadanie zmienić kota z rysunku, na takiego, który najbardziej im się spodobał, od domowego ... po drapieżnego.

dzien kota gr. V 1  dzien kota grV 2  dzien kota grV 3

 

16.02. 2022 r. Warsztaty  "Wesoły Odkrywca"

W naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty z cyklu "Wesoły Odkrywca". Temat dzisiejszych zajęć to: "Poznajemy niewidzialne powietrze". Przedszkolaki zapoznały się z właściwościami powietrza oraz  prowadziły doświadczenia, podczas których produkowały gazy. Tworzyły pojazdy napędzane powietrzem czyli poduszkowiec oraz balonową rakietę. Warsztaty były bardzo pouczające i pozwoliły w sposób łatwy i dostępny zapoznać dzieci z trudnymi zagadnieniami z dziedziny fizyki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia. 

 

Dzieci młodsze

Wesoły Odkrywca gr II luty  Wesoły Odkrywca gr.II luty  wesoły odkrywca gr.II luty 3  wesoly odkrywca gr.II luty 4

 

Dzieci starsze

wesoły odkrywca luty 1 wesoły odkrywca luty 2 wesoły odkrywca luty 3 wesoły odkrywca luty 4

 wesoły odkrywca luty 5 wesoły odkrywca luty 6

 

 

14.02.2022 r. - Walentynki w grupie II

Przedszkolaki z grupy II świętowały Walentynki. Poznały tradycje z nimi związane, historię Św. Walentego, a także własnoręcznie wykonały walentynki dla Rodziców. 

walentynki 1 gr II walentynki 2 gr II walentynki 3 gr.II

walentynki 5 gr II walentynki 6 gr.II

   

14.02.2022 r. - Walentynki grupy V i VI

"Dzień Świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają

Że chcą Kochać i Kochają"

 

W naszym przedszkolu również zapanował klimat dnia Świętego Walentego. Obchodzą go zarówno duzi jak i mali. Dzieci obdarowują walentynkami swoje pierwsze, skryte miłości oraz bliskich przyjaciół, rodziców i rodzeństwo. Przedszkolaki z grupy V i VI postanowiły dołączyć do obchodów tego magicznego dnia. Zaznajomiły się z historią, tradycją i patronem tego święta. Wysłuchały pouczającego opowiadania "Franklin i walentynki", z którego wyniosły pouczający przekaz. Dowiedziały się, że kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień. Nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości. Kochamy zawsze i wszędzie i okazujemy to każdego dnia. Przedszkolaki samodzielnie wykonały walentynkę dla bliskich  osób.

walentynki 1 walentynki 2 walentynki 4  walentynki 5  walentynki 6

Dzień Babci i dziadka w grupie I

Po raz pierwszy najmłodsze przedszkolaki miały okazję zaprezentować program przygotowany z okazji Święta Babci i Dziadka. Po recytacji wierszyków, zaśpiewaniu piosenek i zatańczeniu "Chusteczki haftowanej" maluchy zaśpiewały tradycyjne STO LAT!!! z życzeniami wszystkiego najlepszego dla wszystkich Babć i Dziadków. 

dzien babci 1 gr I dzien babci 2 gr I

dzien babci 3 gr I dzien babci 4 gr I

 

 

Zajęcia biblioteczne - grupa II

Tematem kolejnego spotkania z Panią bibliotekarką z Biblioteki Publicznej w Węgrzcach była zima. Dzieci chętnie opowiadały z czym im się kojarzy ta pora roku i jak lubią aktywnie spędzać czas wolny na świeżym powietrzu. Z wielkim zainteresowaniem słuchały przygód Kici Koci o tym jak ona lubi spędzać wolny czas zimą. Na koniec wykonały piękny pejzaż zimowy wykorzystując do tego tylko ekologiczne materiały. 

Biblioteka zima 1 biblioteka zima 2 Biblioteka zima 4

 

Dzień Babci i Dziadka w grupie II

Niestety dalej nie możemy gościć naszych kochanych dziadków w przedszkolach pomimo, iż to święto na stałe wpisało się do kalendarza przedszkolnych uroczystości. Miniony rok był trudny, gdyż koronawirus dalej w znacznym stopniu ograniczył nasze  życie oraz wzajemne kontakty. Doświadczenia te pozwoliły nam jeszcze bardziej docenić, jak wielkim skarbem jest babcia i dziadek. Świat się zmienia, ale nie zmienia się jedno - miłość babci i dziadka, za którą dzieci serdecznie chciały podziękować. Dlatego z tej okazji wszystkie grupy przedszkolne nagrywały występ, aby odwdzięczyć się za ich cierpliwość, troskę i wspólnie spędzony czas. W szczególności grupa II chciała się podzielić fotografiami  z tego jak ważnego  wydarzenia. 

dzien baci1 dzien babci 2 dzień babci 3

 

9 luty 2022 r. - Warsztaty kulinarne " Pieczemy pizzę"

Z okazji Dnia Pizzy w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne przygotowane przez "Bajkowe laboratorium". Podczas zajęć, każde dziecko miało możliwość samodzielnie wykonać swoją pizzę. Najpierw przedszkolaki wałkowały ciasto, a później  komponowały swoją pizzę z dodatków, które najbardziej lubią. Podczas pieczenia naszych przysmaków, pani prowadząca warsztaty  zaprosiła dzieci do udziału w zabawie, podczas której eksperymentowano z suchym lodem. Radości było co nie miara. Kiedy nasze pizze były gotowe przedszkolaki zasiadły do stołów. Nic lepiej nie smakuje jak własnoręcznie przygotowane jedzonko :)

warsztaty pizza1 warsztaty pizza 2 warsztaty pizza 3 warsztaty pizza 4 warsztay pizza 5 warsztaty pizza 6

 

2 luty 2022 r - Bal Karnawałowy

"Już karnawał włożył maskę,

Drzwi otworzył z hukiem, z trzaskiem!

Wpadł jak wicher do pokoju,

W czym ?

W karnawałowym stroju......"

Do naszego w przedszkola także wpadł karnawał, który przygotował dla nas wiele atrakcji. Była dobra muzyka, tańce, konkursy oraz dla każdego mały upominek. Przedszkolaki bawiły się znakomicie, przebrane za swoje ulubione postacie z bajek. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Każde dziecko miało wykonane zdjęcie indywidualne oraz grupowe z paniami wychowawczyniami. Po zakończonym balu przedszkolaki udały się na odpoczynek i na słodki poczęstunek. 

Dzieci młodsze

 

Bal karnawałowy 1Bal karnawałowy 2bal karnawałowy 4  Bal karnawałowy3bal_karnawalowy_6.jpg

 

Dzieci starsze

 

bal karnawałowy IBal karnawałowy IIBal karnawałowy III Bal karnawałowy Vbal_karnawalowy_7.jpg

 

STYCZEŃ

 

28 styczeń 2022 r.

I tak oto czas ferii zimowych dobiegł końca. Pozostały wspomnienia i kilka zdjęć. Ferie były okazją, aby nieco w mniejszym gronie spędzić je na atrakcyjnych zabawach. Były zabawy śnieżkami i zjazdy z "górki na pazurki" na świeżym powietrzu i zabawy klockami. Poza tym wykonaliśmy piękne laurki dla naszych kochanych dziadków oraz tworzyliśmy różne prace plastyczne.

Ferie zimowe 1Ferie zimowe 2ferie zimowe 3  Ferie zimowe 4Ferie zimowe 5

Projekt " Z darami natury świat nie jest ponury".

Grupa II zrealizowała kolejne zadanie z projektu "Z darami natury świat nie  jest ponury". Tym razem wykonała torbę ekologiczną, którą ozdobiła postaciami babci i dziadka wykonanymi z origami.

Torba ekologiczna1Torba ekologiczna 2Torba ekologiczna3

19 stycznia 2022 - Zajęcia biblioteczne

Przedszkolaki z gr. V oraz VI uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, które odbyły się w naszym przedszkolu. Spotkanie miało charakter literacko - plastyczny i zostało poprowadzone przez zaprzyjaźnioną z przedszkolem Panią Natalię - bibliotekarkę z Biblioteki Publicznej w Węgrzcach. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z utworem literackim Rachel Bright pt. " Wilk, który się zgubił". Po wysłuchaniu utworu przedszkolaki rozmawiały na temat jego treści. Jest to ciekawe i zarazem pouczające opowiadanie, którym głównym przesłaniem jest siła przyjaźni i pomoc jaką można otrzymać od bliskich przyjaciół. Po części literackiej dzieci  miały możliwość wykonania bałwana ze skarpety. Wykonane prace zostały zabrane do domu.  Z pewnością  będą piękną ozdobą :)

biblioteka styczeńbiblioteka styczeń 2biblioteka styczeń 3 biblioteka styczeń 5

 

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "GEOMETRYCZNA CHOINKA"

W piątek 14 stycznia odbyło się wręczenie nagród w grudniowym konkursie plastycznym " Geometryczna choinka". Gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

WYNIKI

Dzieci młodsze:

I miejsce: Amelka S. - gr. I

II miejsce: Leon F. S. - gr. II

III miejsce: Kacper K. - gr. III

 

Dzieci starsze:

I miejsce: Bartek Z. - gr. IV

II miejsce: Gniewko C. - gr. VII

III miejsce: Wojtek A. - gr. IV

 

konkurs choinka geometryczna 1konkurs choinka geometryczna 2choinka geometryczna 3  konkurs choinka geometryczna 3

 

 

13 styczeń 2022 - Zajęcia z Sensoplastyki

W grupie II odbyły się zajęcia z Sensoplastyki. Z olbrzymim entuzjazmem dzieci odkrywały właściwości cieczy nienewtonowskiej oraz wykonywali z niej kolorową ciastolinę, którą potem mogli pobawić się w domu. 

sensoplastyka styczen 1sensoplastyka styczeń 2sensoplastyka styczeń 3  sensoplastyka 4

 

 

12 stycznia 2022 - Warsztaty "Wesoły odkrywca"

Kolejne spotkanie z cyklu "Wesoły odkrywca" podczas, których dzieci wykonywały doświadczenia i eksperymenty chemiczne związane z tematyką bakterii. Na warsztatach zostały wykorzystane produkty, które możemy znaleźć w każdym domu (drożdże, woda utleniona). Każde z dzieci miało możliwość zapoznania się z urządzeniem jakim jest mikroskop. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. 

wesolyodkrywca3.jpeg wesolyodkrywca4.jpg wesolyodkrywca5.jpeg

wesolyodkrywca6.jpeg wesolyodkrywca7.jpg wesolyodkrywca8.jpeg

 

Zajęcia logopedyczne 

Zajęcia logopedyczne w naszym przedszkolu prowadzi Pani mgr Monika Kolarska. Podczas zajęć logopedycznych wykorzystuje różne ćwiczenia takie jak: masaż logopedyczny, logorytmikę, tematyczną gimnastykę buzi i języka, element integracji sensorycznej, elementy metody werbo-tonalnej, komunikację alternatywną, metodę czuciową, ćwiczenia z wykorzystywaniem jedzenia i picia, metodę mówienia wydłużonego, relaksację, gry i zabawy przy stolikach a także certyfikowane programy logopedyczne na komputerze. W celu utrwalenia włożonego wysiłku i pracy, każde dziecko posiada swój zeszyt, który jest kreatywny :) i zachęca to do sięgania po niego częściej :) „ Na logopedii pomysły nigdy się nie kończą”. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepiej prowadzone zajęcia nie przyniosą wielkiego efektu jeśli do wspólnej pracy nie włączą się rodzice dziecka. Dlatego tak ważne jest wykonywanie ćwiczeń zaleconych przez logopedą przedszkolnego wspólnie z dzieckiem w domu.

logopedia_(0)-1.jpeg logopedia_(5)-1.jpeg logopedia_(14)-1.jpeg

 

 

Zdrowych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei

Świąt Bożego Narodzenia

wszelkiej pomyślności, osiągnięcia sukcesów,

cierpliwości i wytrwałości w realizacji planów

w Nowym roku 2022

życzy

Katarzyna Włodarczyk

z pracownikami 

Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach

 

zyczenia_swieta.jpg

 

 

 

"Geometryczna choinka" - ogłoszenie wyników, pokonkursową wystawę zwycięskich prac można oglądać na korytarzu przedszkolnym.

 

choinkakonkurs-1.jpg

Wyniki:

Dzieci młodsze:

1 miejsce: Amelka S. (gr. 1)

2 miejsce: Leon F.-S. (gr. 2)

3 miejsce: Kacper K. (gr. 2)

Dzieci starsze:

1 miejsce: Bartek Z. (gr. 4)

2 miejsce: Gniewko C. (gr. 7)

3 miejsce: Wojtek A. (gr. 4)

wyróżnienia:

Jana Ż. (gr. 7)

Paweł B. (gr. 5)

Filip S. (gr. 4)

 

Udział w programie „Akademia Kici Koci”

Przedszkolaki z grupy 1 od listopada do grudnia byli uczestnikami programu „Akademia Kici Koci”. Przez ten czas wykonywali wyzwania zaproponowane przez Kicię. Były to : „Kicia Kocia i przyjaźń” – dzieci wykonały dekalog przyjaźni, „Kicia Kocia i emocje” – przy tym wyzwaniu maluchy próbowały nazywać emocje w czasie różnych zabaw, narysowały plakat „Moje emocje” i wykonały prace z uśmiechniętymi swoimi buźkami. Zadanie „Kicia Kocia i śnieg” wzbudziło wiele radości i przyjemności podczas zabawy śniegiem wykonanym z mąki ziemniaczanej. Podczas realizacji wyzwania „Recepta Kici Koci” przedszkolaki miały okazję stworzyć przepis na rozgrzewającą herbatę, którą później ze smakiem wypiły.

akademiakicikoci1.jpg akademiakicikoci2.jpg akademiakicikoci3.jpg

 

Program Fast! Face Arms Speech Time 112 - Uratuj swoich bohaterów

Grupa VII bierze udział w programie Fast! Face Arms Speech Time 112 - Uratuj swoich bohaterów. Nie pozwól, aby udar mózgu skrzywdził Twoich bliskich. Zostań bohaterem. (www.fastheroes.com) Kampania realizowana jest na całym świecie a jej celem jest podnoszenie świadomości w zakresie objawów udaru mózgu i potrzeby szybkiego działania. Pomaga nauczyć dzieci rozpoznawania objawów udaru mózgu oraz sposobów reagowania na nie.
Prezentacje oraz wybrane zadania z programu realizowane są w grupie raz w tygodniu. W ramach zajęć dzieci wykonują zadania dostosowane do wieku, prace plastyczne, dodatkowe zadania komputerowe i gry dostępne na platformie (każde z dzieci ma dostęp do zadań w domu), wiersze i rymowanki. Dzieci uczą się jak postępować w przypadku zaobserwowania u swoich bliskich objawów udaru mózgu. Dodatkowo poszerzamy słownictwo w języku angielskim, poprzez naukę piosenek. 

fast1-1.jpg fast2-1.jpg

 

Zimowe zajęcia w ogrodzie przedszkolnym 

Pierwszy śnieg w naszym ogrodzie przedszkolnym powitaliśmy dopiero w grudniu. Zimowe szaleństwo rozpoczęliśmy "mroźną gimnastyką" tak, aby nie było nam zimno. Następnie rozpoczęliśmy bitwę na śnieżki i zabawy na śniegu. Radośni z uśmiechami na ustach wróciliśmy do przedszkola na ciepłą herbatę. 

zimowe_szalenstwo_(1).jpg zimowe_szalenstwo_(3).jpg zimowe_szalenstwo_(2).jpg

 

Sensoplastyka

Od początku grudnia dzieci z grupy II uczestniczą w zajęciach prowadzonych metodą Sensoplastyka, której trenerem jest mgr Magdalena Wójcik. Sensoplastyka rozwija kreatywność i samodzielność dzieci oraz pozwala doświadczać siebie i świata w niekonwencjonalny i różnorodny sposób. Dostarcza dzieciom mnóstwo radości, uczy przestrzegania granic, wyzwala sprawczość i pozytywną energię. 

sensoplastyka1.jpg sensoplastyka2.jpg sensoplastyka3.jpg

 

W imieniu Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Dom Dziecka w Przybysławicach" dziękujemy Dzieciom i ich Rodzicom za udział w akcji "Dary na Wigilijny stół".

 

serce_1.jpgserce_2.jpg

 

"Kartka dla seniora" - Dzieci z naszego przedszkola samodzielnie wykonały imienne kartki świąteczne dla mieszkańców DPS w Owczarach i Batowicach.

 kartki_swiateczne1.jpg kartki_swiateczne2.jpg kartki_swiateczne3.jpg

 

14 grudnia 2021 r. - Warsztaty pierniczkowe

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia wszystkie przedszkolaki rozpoczęły od wypieku pierniczków. Specjalnie dla naszych grup do naszego przedszkola z potrzebnym sprzętem przyjechała Pani Ania Patrzałek - "Dylematy mamy i taty", która poprowadziła warsztaty i wyjaśniła dzieciom jak zrobić ciasto na pierniczki. Przedszkolaki z przejęciem wyrabiały ciasto i wykrawały ciasteczka. Każdy chciał pierniczki w różnych kształtach. Najbardziej jednak smakowała polewa czekoladowa - palce lizać!!! Na sam koniec zaśpiewaliśmy Pani Ani piosenkę o pierniczkach, której nauczyliśmy się specjalnie na tę okazję. 

pierniczki_2.jpg pierniczki_1.jpg pierniczki_3-1.jpg

 

PROGRAM "UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ"

Od początku października gr. II bierze udział w Ogólnopolskim Programie "Uczymy Dzieci Programować". Przy pomocy maty do kodowania oraz innych rekwizytów czterolatki bawią się i uczą logicznie myśleć. 

uczymydzieciprogramowac1-1.jpg uczymydzieciprogramowac2.jpg uczymydzieciprogramowac3-1.jpg

9 grudnia 2021 - Zajęcia biblioteczne

W czwartkowy poranek gościliśmy w naszym Przedszkolu Panią z Biblioteki w Węgrzcach. Dzieci po wysłuchaniu bajki i rozmowie dotyczącej biblioteki - książek i ich budowy, karty czytelnika, wizyt bibliotecznych wykonały pracę plastyczną na papierowych talerzykach pt. "Zimowe bałwanki". Na sam koniec każde z dzieci opowiedziało kilka słów o swojej ulubionej książce.

bibliotekabalwanki1.jpg bibliotekabalwanki2.png

 

7 grudnia 2021 - Wizyta Świętego Mikołaja

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na świecie dlatego zawitał również do naszego przedszkola. Dzieci przywitały go z wielką radością, powiedziały wierszyki i zaśpiewały piosenki. Radości nie było końca. Następnie Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom wyczekiwane prezenty.

mikolaj1.jpg mikolaj2.jpg mikolaj3.jpg

 

PROGRAM "EUROPA I JA"

Począwszy od października grupa II razem z grupą IV realizuje zadania Programu "Europa i ja". Wspólnie wybraliśmy Wielką Brytanię. Od tego czasu poznaliśmy jej barwy narodowe, hymn, stolicę  charakterystyczne miejsca i zwyczaje oraz proste zwroty w języku angielskim. Zaprzyjaźniliśmy się także z mieszkańcem Londynu, Misiem Paddingtonem.

europaija1.jpg europaija2.jpg

 

Zapraszamy do udziału w konkursie

,,Choinka geometryczna’’

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z Samorządowego Przedszkola w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach przy niewielkiej pomocy rodziców.

Forma pracy: przestrzenna 3D

Termin składania prac: do 15.12.2021 r. (do wychowawców grup)

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu w zakładce -> NASZE PRZEDSZKOLE -> KONKURSY

choinka.jpg

Organizatorzy konkursu:

Justyna Adamek, Magdalena Wójcik, Aleksandra Kulczycka

 

Akcja Pomoc Przedszkolaków dla bezdomnych zwierzaków - finał

Zakończyliśmy akcję zbiórki dla schroniska. Całe przedszkole zebrało 145 kg i 885 g karmy dla zwierząt! W tym 50 kg i 990 g karmy dla kotów oraz 94 kg i 895g karmy dla psów. Zebrane zostały również koce, ręczniki, miseczki, smycze, obroże, transporter, klatka dla psa, gryzaki, zabawki dla kotów i psów i inne. Najwięcej bo łącznie 46 kg i 360 g karmy zebrała grypa IV :) Wszystkim dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za udział w akcji. 

1638207494551.jpg 1638207494542.jpg

30 listopada 2021 - Andrzejki

30 listopada świętowaliśmy Andrzejki. Najpierw próbowaliśmy odpakować prezent imieninowy - niespodziankę od Św. Andrzeja, potem laliśmy wosk przez klucz, układaliśmy buty, wbijaliśmy szpilki w serduszka i "obieraliśmy" papierowe jabłka, a wszystko to robiliśmy przebrani za różne postacie. Zdjęcia poniżej.

andrzejki1.jpg andrzejki2.jpg andrzejki3.jpg

 

25 listopada 2021 - Dzień Pluszowego Misia

25 listopada, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyłe misie, które były piękne i wyjątkowe umiliły nam ten dzień.

20211125_085413.jpg 20211125_091601.jpg

23 listopada 2021 - Warsztaty pszczelarskie

Nasze przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z Panem Pszczelarzem. W wielkim skupieniu i z zainteresowaniem dzieci słuchały i oglądały co prowadzący miał do przekazania. Z zapałem przystąpiły do wykonania świeczek. Chociaż zajęcia trwały dość długo żadne dziecko się nie nudziło.

pszczoly_1.jpg pszczoly_2.jpg pszczoly_33.jpg

20 listopada 2021 - Rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka z 1959 roku

20 listopada to wyjątkowy dzień, rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. W tym roku świętowaliśmy ten dzień 19 listopada, przychodząc ubrani na niebiesko. Dzieci poszerzały wiedzę na temat ich praw i obowiązków. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników - tych, których prawa są łamane. Pamiętajmy o świętowaniu tego radosnego dnia, które niesie tak poważne przesłanie.

prawa_dziecka1-1.jpg prawa_dziecka_2-1.jpg

16 listopada 2021 - Pasowanie na Przedszkolaka

W dniu 16 listopada grupa 1 złożyła ślubowanie i przyjęła pasowanie od p. Dyrektor. Tym samym najmłodsze przedszkolaki stały się prawdziwymi przedszkolakami oraz dołączyły do społeczności przedszkolnej. Dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowały program artystyczny, w którym pokazały swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie. Nagrany filmik z uroczystości został przekazany Rodzicom przedszkolaków.

e64fb012-1934-417b-8288-75a42f761919.jpg pasowanie.jpg

 

W dniu 16. listopada 2021r. odbyła się rada szkoleniowa poprowadzona przez nauczycielkę naszego przedszkola, a także instruktorkę zajęć tanecznych, mgr Magdalenę Wójcik. Omówiono na nim zasady pracy z chustą animacyjną oraz praktyczne wskazówki dotyczące używania tej pomocy dydaktycznej. Nauczycielki miały okazję poznać różne rodzaje gier i zabaw, z dodatkowymi rekwizytami i bez, oraz na zabawy z chustą animacyjną i muzyką. 

chustaszkolenie1.jpg chustaszkolenie2.jpg

chustaszkolenie3.jpg chustaszkolenie4.jpg

 

10 listopada 2021 - Święto Niepodległości oraz warsztaty "Wesoły Odkrywca"

W dniu 10.11.2021 w naszym Przedszkolu odbył się uroczysty Apel z okazji Święta Niepodległości. Najstarsze grupy przygotowały wiersze oraz piosenki aby uczcić ważną datę. Na zakończenie cała społeczność przedszkolna zaśpiewała Hymn Polski jednocześnie biorąc udział w Narodowym śpiewaniu hymnu o godzinie 11.11.

11_listopada.jpg 11_listopada_2.jpg

10 listopada nasze Przedszkolaki rozpoczęły cykl warsztatów "Wesoły Odkrywca", podczas tych zajęć dzieci będą wykonywać samodzielnie szereg doświadczeń z zakresu fizyki, chemii i biologii. W czasie spotkania dzieci eksperymentowały z kolorami.

wesoly_odkrywca_1.jpeg wesoly_odkrywca_2.jpeg

 

9 listopad 2021 - Szkolenie Rady Pedagogicznej SIGUMA

W dniu 9. listopada 2021r. odbyło się szkolenie dla nauczycieli naszego przedszkola pt. "Siguma. Muzyczno-Sensoryczne Inspiracje Krainy Muzyki" przeprowadzone przez p. Karolinę Szczerbakowską - Biniszewską, doktorantkę APS w Warszawie. Pani Karolina jest autorką Programu "Kraina Muzyki", który był realizowany w naszym przedszkolu w zeszłym roku. Szkolenie dotyczyło wykorzystania pomocy dydaktycznej o nazwie Siguma w pracy z dziećmi, zwłaszcza podczas zabaw muzyczno-ruchowych.

siguma1.jpg siguma2.jpg siguma3.jpg

27 października 2021 - Dentobus

Nowoczesny dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny. 27 października dzieci, których rodzice wyrazili zgodę na badanie i leczenie miały wykonane przeglądy stomatologiczne. Wizyta odbywała się bez stresu, w przyjemnej i wesołej atmosferze. Dzieci były bardzo zadowolone a na zakończenie wizyty otrzymały od odznaki - "Dzielny Pacjent" oraz wyniki badania stomatologicznego wraz z zaleceniami. 

1636465074737.jpeg 1636465074752.jpeg 1636465074765.jpeg

25 października 2021 - Dzień Dyni i Spotkanie z Panem Policjantem 

Dzień Dyni w naszym Przedszkolu rozpoczęliśmy tańcem z dynią. Następnie dzieci uczestniczyły w prezentacji multimedialnej dotyczącej dyni i związanych z nią ciekawostek i informacji. Na sam koniec wykonaliśmy prace plastyczne. Ten dzień był na naszych Przedszkolaków wyjątkowy, pozwolił im zapoznać się z różnorodnością dyń oraz wzbogacił ich wiedzę na ten temat. Dodatkowo ważnym wydarzeniem dla dzieci była wizyta Pana Policjanta. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci i to jak zachować się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Pan Policjant przypomniał o noszeniu elementów odblaskowych, uważności podczas rozmowy z nieznajomym i odpowiednim zachowaniu na drodze dzieci a także rodziców. Pytań dotyczących codziennej pracy Pana Policjanta nie było końca. Spotkanie to miało wpływ na podnoszenie poziomu świadomości dzieci na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa. 

1636464902226-3.jpg 1636464902237-1.jpg

1636465542288.jpg 1636465542300.jpg 1636465542310.jpg

 

16 października 2021 - Dzień  Żywności

W październikowy ranek poprzez zabawę i edukację świętowaliśmy Dzień Żywności. Owoce i warzywa są cennym źródłem witamin i soli mineralnych. Uczymy tego w przedszkolu i zachęcamy, by dzieci jadły je codziennie. W tym dniu postanowiliśmy przygotować posiłek pełen witamin - sałatkę owocową, którą ze smakiem zjedliśmy :)

1633115772241-1.jpg 1633115698187-1.jpg 1633115840113-1.jpg 

 

14 października 2021 - Dzień Edukacji Narodowej

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców, ale także wszystkich pracowników przedszkola. Z tej okazji w Naszym Przedszkolu odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu wszystkich grup. Zaprezentowane zostały wiersze i piosenki, którymi dzieci podziękowały paniom nauczycielkom i innym pracownikom przedszkola za ich pracę.

My też bardzo dziękujemy wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom :)

roza.jpg

10 października 2021 - Światowy Dzień Drzewa

W ramach projektu "Piękna Nasza Polska Cała" grupa V dnia 11 października zrealizowała kolejny punkt - "Zielona-Niepodległa" (posadziła w naszym ogrodzie przedszkolnym drzewko owocowe - śliwę, świętując również Światowy Dzień Drzewa. 

1635162784373.jpg  1635162784357.jpg   

Akcja Kredkobranie zakończona! Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wsparli akcję!

244331292_387063619704629_6591829686539545759_n.jpg  244145296_400508611669192_1790277541684551070_n.jpg  244415031_425951838892441_8949254988717890630_n.jpg

Zapraszamy do udziału w jesiennym konkursie plastycznym
pt.
„A w jesiennym koszyczku...”

Więcej informacji w zakładce -> Nasze Przedszkole -> Konkursy

jesien.png

1 października 2021 - Dzień Uśmiechu i Dzień Muzyki

Międzynarodowy Dzień Uśmiechu i Dzień Muzyki. W tym dniu dzieciom zostały zorganizowane - zabawy muzyczne i ruchowe, a także warsztaty - kodowanie na dywanie. Przedszkolaki razem z Paniami wykonały plakietki z uśmiechami oraz miały możliwość poznania różnych instrumentów. Wspólna zabawa sprawiła, że uśmiech nie schodził z twarzy przez cały dzień :) Fotorelacja poniżej..

1633343799073.jpeg 1633343799104.jpeg 1633343799085.jpeg 1633343799060.jpeg 1633343799094.jpeg

1633604598426.jpg 1633604598437.jpg

1633604598447.jpg 1633604598456.jpg

30 września 2021 - Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka w każdej z grup dziewczynki dla swoich kolegów przygotowały miłe niespodzianki. W każdej z grup ten dzień był świętowany w przeróżny sposób - na sportowo, klasycznie przy stołach czy w formie zabawy. Nie zabrakło uśmiechów i radości. Wszystkim chłopcom składamy serdeczne życzenia :) Rodzicom i wszystkim dziewczynkom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu niespodzianki. Dzieci w tym dniu bawiły się wspaniale jak widać na zdjęciach poniżej...

20210930_090010-1.jpg 20210930_092449-1.jpg 20210930_092826-1.jpg

1633343071172.jpg 1633343071221.jpg 1633343227801.jpg

1633343744928.jpeg 1633343744939.jpeg  1633343744960.jpeg

 

Piękna Nasza Polska Cała - Program

Grupa V w tym roku bierze udział w projekcie pt. "Piękna Nasza Polska Cała". W ramach projektu wychowawcy grupy wybierają zadania do zrealizowania, które wykonują razem z Przedszkolakami np. nauka hymnu, zasadzenie drzewa, nauka projektowej piosenki "Piękna Nasza Polska Cała". Więcej o projekcie poniżej.

1633343774651.jpeg

1633343774665.jpeg 1633343774676.jpeg 1633343774686.jpeg

1633343774703.jpeg 1633343774711.jpeg 1633343774695.jpeg  

29 września 2021 - Dzień Głośnego Czytania

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w każdej z grup Pani Dyrektor czytała naszym Przedszkolakom ciekawe opowiadania. Dzięki połączeniu przyjemnego z pożytecznym dzieci miały możliwość wysłuchać, a także porozmawiać z Panią Dyrektor i kolegami oraz koleżankami o opowiadaniach. Celem tego nietypowego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. 

20210930_123727.jpg 20210930_124706.jpg 
20210930_125031.jpg 20210930_125711.jpg

27 września 2021 - Szkolenie Rady Pedagogicznej - "Kodowanie na dywanie"

W poniedziałkowy wieczór gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Annę Świć, która poprowadziła szkolenie praktyczne dla nauczycieli "Kodowanie na dywanie". Mogliśmy się dowiedzieć od Pani Anny że metoda kodowanie na dywanie, to pomysł na zajęcia, które wspierają holistyczny rozwój dziecka. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym rozwijają uniwersalne kompetencje takie jak logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Każdy z nauczycieli uczestniczył aktywnie w szkoleniu i rozwijał swoją wiedzę oraz praktykę w zakresie prowadzenia zajęć z kodowania. 

1-1.jpg2-1.jpg3-1.jpg

4-1.jpg4-1.jpg6-1.jpg

23 września 2021 - Kalendarzowy Pierwszy Dzień Jesieni

Jak co roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy Pierwszy Dzień Jesieni. W tym dniu w grupach oprócz rozmów związanych ze złotą porą roku Dzieci wykonywały prace plastyczne rożnymi technikami. Zdjęcia prac poniżej...

prace_jesien.jpg prace_jesien_4.jpg jesien_7.jpg

20 września 2021 - Dzień Przedszkolaka

Od rana chłopcy i dziewczynki świętowali swój dzień. Na początek dzieci przypomniały sobie "Kodeks Przedszkolaka". Następnie przyszła pora na gry sportowe oraz wspaniałą zabawę z chusta animacyjną Klanzy. Każdy Przedszkolak czuł się wyjątkowo świętując z uśmiechem na ustach przez cały dzień :)

1632900547297.jpg received_511373080053950.jpeg

 

DRODZY RODZICE!!

Zachęcamy do wzięcia udziału
w akcji charytatywnej „KREDKOBRANIE”.

kredkobranie.jpg

Celem „Kredkobrania” jest pomoc
najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach.
Zebrane dary trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież.
Akcja ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że przyjaciele z ich „Macierzy” pamiętają o nich
i w miarę możliwości chcą im pomóc.
„Kredkobranie” jest zbiórką publiczną zarejestrowaną przez MSWiA
pod numerem 2019/3386/OR.

Pragniemy, aby na ustach najmłodszych pojawił się uśmiech.

ZBIERAMY NOWE PRZYBORY SZKOLNE I MATERIAŁY PLASTYCZNE:

kredki, farby, zeszyty, bloki, piórniki, flamastry,
ołówki, gumki do mazania, strugaczki.
Prosimy o przekazywanie przyniesionych
przez dzieci materiałów do swoich grup.

AKCJA TRWA DO 30 WRZEŚNIA!!!

 

Zapraszamy do wsparcia akcji

Koordynatorki

Julita Andryjiszyn, Justyna Klupa, Aleksandra Kulczycka

16 września 2021 - "Kulturoteka"

W tym roku nawiązaliśmy współpracę z Biblioteką w Bibicach. Pierwsza lekcja biblioteczna odbyła się w grupie V. Pani Renata odwiedziła Przedszkolaki i opowiedziała im o bibliotece, wypożyczaniu oraz szanowaniu książek. Przeczytała dzieciom fragment z książki "Miś Uszatek" autorstwa Czesława Janczarskiego. Następnie Dzieci wykonały prace plastyczne - "Miś z papieru". Fotorelacja ze spotkania poniżej..

received_216471863878957.jpegreceived_315798933634796.jpegreceived_414794943330599.jpeg

Na zdjęciach Przedszkolaki z grupy V uczestniczące w zajęciach "Kulturoteki" prowadzonych przez Panią Renatkę

15 września 2021 - "Dzień kropki"

W tym dniu w każdej z grup świętowaliśmy "Dzień kropki". Dzieci wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem motywu - kropki oraz uczestniczyły w zabawach organizowanych przez Pani wychowawczynie. Zabawom i radości nie było końca. Więcej na zdjęciach poniżej..

img-20210917-wa0001.jpgimg-20210917-wa0002.jpgimg-20210917-wa0003.jpg

img-20210917-wa0004.jpgimg_20210917_111526.jpgimg_20210917_111622.jpg

Na zdjęciach Przedszkolaki z grupy 2 uczestniczące w zajęciach zorganizowanych przez Panią wychowawczynię oraz prace plastyczne innych grup

1 września 2021 - "Witamy po wakacjach!"

Po wakacjach w progach przedszkola powitaliśmy nasze kochane Przedszkolaki. Dla najmłodszych rozpoczęcie roku przedszkolnego jest bardzo stresującą chwilą. Panie z grupy I stanęły na wysokości zadania i pomogły najmłodszym z tym ważnym momencie ich życia. Dla pozostałych dzieci był to dzień spotkania po przerwie kolegów, koleżanek oraz pań wychowawczyń. Każda z grup wspominała wakacje, rozmowom o wakacyjnych przygodach nie było końca... Ten dzień był pełen radosnych chwil, a uśmiechy nie schodziły z twarzy nikomu :) ZMK

 

Szanowni Rodzice!

Podstawowe informacje dotyczące organizacji roku szkolnego 2021/2022 znajdują się w zakładce "Dla Rodziców".

Prosimy o zapoznanie się z informacjami i przygotowanie dzieci oraz wyprawki przed 1 września 2021 roku.

Dziękujemy!

Życzymy wszystkim przedszkolakom i ich Rodzicom udanych wakacji!

_demo_04.jpg

 • Deklaracja dostępności

  Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

 • Informacja RODO/ Regulaminy/ Procedury

  1. Klauzula informacyjna dla rodziców

  2. Statut i regulaminy przedszkola

  3. Informacja dotycząca cyberbezpieczeństwa

 • Szybki kontakt

  tel/fax: 12 285-83-50
  e-mail: przedszkole.wegrzce@zielonki.pl 

  Sekretariat:  poniedziałek-piątek  7.00 - 15.00

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl