Ogólnopolski Program dla Przedszkoli - "Rosnę Śpiewająco Z MUZYKĄ PRZEZ ŚWIAT"

Przedszkolaki z grupy II włączyły się do II edycji Ogólnopolskiego Programu Umuzykalnienia dla Przedszkoli Rosnę Śpiewająco Z MUZYKĄ PRZEZ ŚWIAT.

Program polega na wdrożeniu przez nauczyciela i realizacji przez grupę przedszkolną zadań z zakresu umuzykalnienia opartych na aktywnościach takich jak:

- śpiew

- ruch

- zabawy ruchowe

- taniec

- gra na instrumentach perkusyjnych

- ćwiczenia rytmiczne

- ćwiczenia słuchowe

- aktywne słuchanie muzyki

- łączenie różnych aktywności artystycznych z muzyką.

Cele i korzyści z udziału w projekcie:

- umuzykalnienie dzieci niesie ze sobą ogrom korzyści dla ich rozwoju takich jak: pewność siebie, otwartość, integracja z rówieśnikami, lepsza pamięć, koncentracja, swoboda komunikacji, wiele typów synchronizacji (jak np. słuchowo-ruchowa), wzmacnianie uważności, pomoc w nauce języków, radzenie sobie z emocjami, kształtowanie wrażliwości na piękno.

Poprzez wykorzystanie materiałów muzycznych nauczyciel może realizować wiele treści wynikających z programu oraz dodatkowych. Muzyka może być pomocą zarówno pedagogiczną jak i psychologiczną. Warto poznać liczne narzędzia, które oferuje!

Program "Rosnę Śpiewająco" gromadzi w sobie liczne aktywności artystyczne, muzyczne i ruchowe, a poprzez swoją formę e-booków z muzyką, piosenkami, zabawami ruchowymi oraz opisami zabaw, inspiracjami plastycznymi etc jest skarbnicą pomysłów.

Temat każdego miesiąca to swego rodzaju podróż kulturowa. Dzieci głównie poprzez muzykę, piosenki, tańce poznają dany region świata.

Koordynator projektu: mgr Justyna Adamek