Wycieczka do Fabryki Czekolady

Dnia 6 marca 2023 roku przedszkolaki z Naszej grupy wybrały się na całodniową wycieczkę do Krakowskiej Manufaktury Czekolady – Fabryki Charliego.

W świetnych humorach wyruszyliśmy na naszą wyprawę zorganizowaną przez Rodziców. Fabryka Czekolady już od progu powitała nas unoszącym się wszędzie zapachem czekolady. Mieliśmy możliwość zapoznania się z historią powstania czekolady, gdzie rosną owoce kakaowca i jak one wyglądają oraz jaki jest proces i etapy technologiczne ziaren kakaowca.

Na warsztatach zorganizowanych przez Fabrykę Charliego, każdy przedszkolak mógł zrobić sobie własną czekoladę, pralinki oraz ozdobić je według własnego pomysłu. Słodkości te dzieciaki zabrały ze sobą do domów.

Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola, gdzie przez cały dzień trwały rozmowy na temat super wycieczki. Wszystkim serdecznie polecamy taką wyprawę, naprawdę warto!

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie tak wspaniałej niespodzianki

oraz za pomoc podczas naszej wyprawy.