Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

Przedszkolaki z gr. IV wraz z Paniami odwiedziły Kopalnię Soli w Bochni.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od jazdy kolejką podziemna od szybu Campi. Potem zwiedzaliśmy kopalnię, o której ciekawie opowiadała nam pani przewodnik. Podziwialiśmy też stare urządzenia, maszyny, narzędzia, którymi posługiwali się dawniej górnicy w swojej pracy. Dowiedzieliśmy się, że kiedyś w kopalni pracowały konie, a ostatnim był koń o imieniu Kuba. Na filmach multimedialnych mogliśmy zobaczyć jak dawniej wyglądała kopalnia. Następnie spotkaliśmy dobrego ducha kopalni, który opiekuje się górnikami ale też turystami czyli Skarbnika. Skarbnik opowiedział nam wiele ciekawych historii, a na koniec wręczył nam woreczki z solą.

Na koniec wycieczki mogliśmy spędzić czas na zabawie na placu zabaw. Wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Dostarczyła nam wielu nowych wrażeń.