Zagroda "Bogdanówka"

11 października korzystając z pieknej pogody wybraliśmy się na wycieczkę do zagrody ,,Bogdanówka”. Przywitał nas gospodarz zagrody Pan Bogdan oraz Pani Zdzisia, która bardzo ciekawie opowiedziała dzieciom jak żyło się sto lat temu.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały stare przedmioty gospodarstwa domowego, próbowaliśmy sobie wyobrazić jak to kiedyś się żyło nie mając teraźniejszych udogodnień. Dzieci odbyły niecodzienne warsztaty prania na tarze, miały tez możliwość samodzielnego rozwieszenia prania.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to była udana wycieczka i chętnie się dzielili swoimi wrażeniami po powrocie do przedszkola. Na pewno tam kiedyś wrócimy :)